16 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

2016 Seo Trendleri

2016 Seo Trendleri

2016 Seo Trendleri dijital pazarlama alanında her dönemde farklı metotlar öne çıkabiliyor. Bunun ana etkeni sosyal medyanın ve daha geniş bir ifade ile dünyanın değişen dinamikleri olmaktadır. Değişen her dinamik pazarlama ve satış alanında da farklılıklar meydana getiriyor. Günümüzde satış ayağının en önemli kategorisi haline gelen dijital pazarlama, yaşadığımız çağında artık dijital bir çağ olduğunu gösteriyor. Bu alanda 2016 SEO Trendleri bir önceki yıla göre de farklılık gösterecektir. En çok öne çıkan trend, şüphesiz organik tıklamalar olmaktadır. Bu doğallıktan kasıt ziyaretçinin kanaati ile tıklanmaların olmasıdır. Bu doğrudan sıralamanızı üst sıralara doğru ilerletecek bir etki oluşturacaktır.

İçeriğin zenginliği de oldukça önemli bir avantaj olmaktadır. Sitenizin genel olarak içeriği değil de, arama yapılan konu hakkında detaylı bilgilerin okuyucuya ulaştırılması ziyaretçinin sayfadan ayrılmadan uzun süre sayfanızda kalmasını sağlayacaktır. Bu durumda ziyaretçilerin memnuniyeti doğrudan arama motorlarında da olumlu sinyaller olarak feri dönecektir. SEO değerlerini artırmak için kaliteli bir içerik ve bu kaliteyi ifade anlamında kullanılan görseller, makaleler ve post gibi tüm öğelerin birleşimi başarı sağlayacaktır. Bunların yanı sıra 2016 SEO Trendleri arasında uzun kelime öbekleri de bulunuyor. Artık uzun ve etkili söz grupları ziyaretçiye daha yeterli ve doğru bir cevap olarak benimsenmektedir. Google aramalarında da uzun kelime öbeklerinden oluşan anahtar kelimelerinin çoğunlukta olduğu görülmektedir.

En önemli 2016 SEO Trendleri arasında site hızı yer alıyor. Mobil ya da masa üstü kullanımların tümünde artık daha hızlı uygulamalar kullanılıyor. Bu nedenle kullanıcı için her saniye çok önemlidir. Sitenin açılış hızının iki saniyenin altında olması ziyaretçi oranını olumsuz bir şekilde etkileyecek bir kriterdir. Bu nedenle sitenizin hızlı bir şekilde açılmasını sağlama işini asla yarına bırakmayın. Acil işler arasında bu sorunu çözmeniz ani bir yükseliş ivmesi kazandıracak bir adım olacaktır. Giderek artan kullanımları ile mobil internet kullanıcıları SEO alanında da yeni bir dönem açıyor. Bu durumda mobil uyumluluğu tam siteler daha çok kazanacaktır. Bu nedenle mobil SEO çalışmalarına da önem vererek sitenizde gerekli entegrasyonları yapmak başarı sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Rank Brain Devrimi başlıklı makalemizde rank brain ve rank brain devrimi hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “2016 Seo Trendleri

  1. […] önceki yazımız olan 2016 Seo Trendleri başlıklı makalemizde seo trendleri ve 2016’da seo trendleri hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir