15 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Ssl Seo

Ssl Seo

Ssl Seo etkin ve stratejik SEO çalışmalarında güvenlik alanında değerlendirilebilecek bir algoritma çalışmasıdır. SSL alıcı ve server arasında şifreleme yapar. En çok kullanılan alanları ise web sitelerinde veri alışverişleri sırasında yapılanlar olmaktadır. İnternet tarayıcısı ve server arasındaki iletişimin şifrelenmesini sağlayan bu şifreleme tekniği, genel olarak gelen verilen kodlanmasını sağlayarak gizlilik sağlamaktadır. Bu şekilde hem veriyi gönderen, hem de alan arasındaki iletişim garanti altına alınmış olacaktır. Farklı avantajları arasında ise doküman arşivi oluşturulmasını kolaylaştırmışta olacaktır. Bunların yanında iletilen dökümanların tam zamanını da doğrulayacaktır. SSL için sertifikasyon kurumları bulunuyor. Bunun için yurt içi ve yurt dışında pek çok sağlayıcı kurum bulabilirsiniz.

SSL kodlama yapabilmek için iki adet anahtar gereklidir. Dijital alanlarda hazırlanan bu kod yazılımları sitenizde kullanıldığında güvenlik sağlanabilir. Anahtarların biri ile şifrelenen veri sadece diğer anahtar yardımı ile açılabilir. Sitenizde herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan bu sistem kullanımlarınızda ve bağlantılarınızda kendini gösterecektir. Bu nedenle SSL SEO çalışmalarınızda web sitenizin daha da güvenli bir hal alacağını görebilirsiniz. SSL alırken dikkat edilmesi gereken bazı özelliklerde bulunuyor. Özellikle belirli markaları seçmek daha da üst düzey kullanımlar sağlayacaktır. Seçimler yaparken mobil cihazlarınız ile uyumluluğu, domain sayısı, tarayıcı uyumluluğu, gelişmiş doğrulama özelliklerinin de baz alınması gereklidir. Sertifikayı satın aldığınız kurum bu sertifikayı ücretsiz olarak ta kurabilmelidir.

SSL sertifikasını satın aldığınız andan itibaren birkaç saat içerisinde kurulum tamamlanabilir. Özellikle SSL SEO alanında profesyonel bir bilgiye sahip değil iseniz mutlaka profesyonel bir yardım almanız önerilecektir. Kurulum tamamlandığında sitenizin alan adına s takısı gelecektir. Sitenize ait tüm linklerde artık https yapısı kullanılacaktır. Bunun için yönlendirmeler yapabilir ve sağlıklı bir 301 yönlendirmesi için http://https:// şeklinde bir kullanımda uygun olacaktır. Eğer Apache sunucusu kullanıyor iseniz bu alandaki kodların kendinize göre uyarlanması gereklidir. Siteniz https yapısına geçtikten sonra tüm linklerin sorunsuz bir şekilde çalışıp, çalışmadığından tamamen emin olmanız gerekli olacaktır. Bunun içinde site içerisinde yer alan link, resim ve menü gibi tüm alanların kontrolden geçirilmesi gereklidir.

 

Bir önceki yazımız olan Target Yerine External başlıklı makalemizde target yerine external hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Ssl Seo

  1. […] önceki yazımız olan Ssl Seo başlıklı makalemizde ssl seo hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir