17 Mart 2017
Kategori:
Genel
Uncategorized
Yorumlar: 1

Analytics Site Hızı

Analytics Site Hızı

Analytics Site Hızı raporlama sistemi ile sitenizdeki SEO çalışmaları ile ilgili kısa zamanda verimli çalışmalar elde edebilirsiniz. Genel olarak Google’ın sunduğu bir özellik olan bu kullanımlarda sitenizin kullanıcılarla etkileşime geçme hızlarını analiz edebilirsiniz. Çalışmalarınızda bu gelişimi takip edebilir ve devam eden kullanımlarla da gelişimlerini adım adım takip ederek çalışmalarınıza yön verebilirsiniz. Yaptığınız analizlerde gecikme oranları yüksek olduğunda bunun farklı nedenleri olabilir. Bunlar arasında sayfa yükleme süresinin açılışı hızında tarayıcılar ya da farklı ülkelerden giren kullanıcılar için daha geç bir açılma söz konusu olabilir. Bu tür olumsuzlukları sayfa zamanlamaları raporunda görüntüleyebilmeniz mümkün olacaktır.

Kullanıcı zamanlama raporlarında ise izlenen verilen kullanıcı ile etkileşimde kaldığı sürenin hesaplanması mümkündür. Özellikle resimlerin hızlı yüklenmesi gereklidir. Bunun yanında düğme tıklamalarında yanıt süresi de Analytics Site Hızı analizlerinde hesaplanabilecek veriler arasında yer alıyor. Sayfa zamanları görüntüleme raporlarında ise tarayıcıların belgelerinizi ne kadar hızlı bir şekilde ayrıştırarak kullanıcılarla etkileşime geçtiğini de görebilirsiniz. Sitenizin hızı için verileri görme SEO çalışmalarınızda çok verimli kullanımlar oluşturacaktır. Bunun için kullanıcı zamanlama raporlarını kullanabilirsiniz. Sayfa zamanlama raporları da önemlidir. Sayfalarınızın tek olarak performanslarını izleyebilme imkanı sunabilecektir. Bunun yanında Hız önerileri raporu da kullanabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz optimizasyon çalışmaları bulunuyor. Sayfalarınızın daha da hızlı bir şekilde yüklenebilmesini sağlayabilmek için sayfa hızı bilgilerinin olduğu sayfa açılmakta ve bu alanda önerilerle birlikte açıklamalar bulmakta mümkün olabilecektir.

Online ortam içerisinde aynı sektörden pek çok web sitesinin bulunduğunu düşünecek olursak, mutlaka öne geçmenizi sağlayabilecek çalışmalar olmalıdır. Bu alanda Analytics Site Hızı raporları en gerekli analizler arasında yer alıyor. Bu çalışmalarla kazandığınız her saniye SEO uyum çalışmalarınızda sağladığınız bir kalite kriteri olarak çok önemli olacaktır. Kullanıcı zamanlama raporları başlığı altındaki analizlerinde kullanılması sitenize katkı sağlayacaktır. SEO çalışmalarında sitenizin hem ziyaretçiler, hem de kullanıcılar tarafından verimli ve sorunsuz çalışır bir sistemde bulunması gereklidir. Bunun içinde arama motorlarını kandırmaya yönelik çalışmalar yerine artık daha fazla fonksiyonel içerikler ve profesyonel web tasarımları ile daha kalıcı bir sıralama elde edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Content Delivery Network başlıklı makalemizde content delivery network hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Analytics Site Hızı

  1. […] önceki yazımız olan Analytics Site Hızı başlıklı makalemizde analytics site hızı hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir