5 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Anti Seo

Anti Seo

Anti Seo Bir web sitesine yapılan negatif SEO olmaktadır. Bu konuyu daha geniş bir şekilde açıklamak gerekirse, site Google arama motorunda önceden sıralamada ilk sırada yer alıyorken, anti SEO işlemleri uygulandıktan sonra sıralama durumundan çıkarak yok olur. Bir diğer deyişle de spam şekline dönüşmektedir. Bu durumu anlamanın bazı yolları bulunuyor. Bunlardan biri web sitenizde, çalışma yaptığınız sayfaların anahtar kelimelerinde ani olarak düşüşler olduğunu fark ederseniz eğer tetikte olmanızı tavsiye ederiz. Sitenize kasıtlı ya da kasıtsız olarak anti SEO işlemleri uygulanmış ve arama motorları tarafından hoş olmayan bu çalışmalar sayesinde web siteniz spam siteler arasına girmiş olabilir.

Anti SEO çalışmalarının yapılmasının bazı sebepleri bulunuyor. Örnek vermek gerekirse, rakip firma ya da sitelerin sizin herhangi bir haberiniz olmadan uygulamış oldukları black SEO olarak bilinen çalışmalardır. İkinci olan durum ise, sizler tarafından yapılan çalışmaların algoritma güncellemelerine uymaması şeklinde söylenebilir. Fakat gerçek olan bir durum vardır ki o da bilinçli olarak ya da bilmeden uygulanan bu çalışmalar web sitenizin anahtar kelimelerinde ani bir biçimde düşüş yaşamasına neden olacaktır. Anti Seolar çalışması yapmak son derece güç olan ve de risk taşıyan bir iştir. Bunun için de verimli bir sonuca ulaşmak adına iyi bir araştırma ve değerlendirme yapılması gerekmektedir.

Anti Seolar işlemlerini tespit etmek için opensiteexplorer.org adresini kullanarak web sitenizi sorgulatıp anchor text sonuçlarını görebilirsiniz. Bu sonuçlar arasında web siteniz ile ilgili hiçbir şekilde hiç bir ilgisi bulunmayan, aynı zamanda ahlaki olmayan kelimeler bulunuyorsa, bu durum anti SEO sinyallerini vermektedir. Sitenizin indexlerinde sitenizle ilgisi bulunmayan kelimelerle ilgili bir artış meydana getirilmek istenir. Genel olarak da bu uygulama site üzerinden yapılan bir arama işlemine backlink sağlanarak yapılır. Uygulanmış olan bu anti SEO çalışmalarında alınan backlinklerin açıklamaları genel olarak aynı biçimde girilmektedir. Bu durum tespit edildikten hemen sonra Google’da buna yönelik olarak bir arama gerçekleştirilerek, size karşı alınan tüm backlinkleri anında tespit edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Description başlıklı makalemizde description hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Anti Seo

  1. […] önceki yazımız olan Anti Seo başlıklı makalemizde anti seo hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir