21 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Aşırı Seo

Aşırı Seo

Aşırı Seo google’ın kalite yönergeleri arasında olumlu ya da olumsuz olmak üzere zorla doğallaştırma çalışmaları yapılmasına aşırı SEO deniliyor. Genellikle sitelerin çoğunda içerik oluşturulurken manipüle edilerek siteye eklenme durumu olmaktadır. Bu alanda anahtar kelime oranı, kullanıcıya faydası olmayan içerikleri ile bu çalışmalar kendini ele veriyor. Yapılan tüm SEO çalışmalarında belirli kurallar bulunur. Tüm arama motorlarında kalite standartlarını yöneten kuralları sıralanmıştır. Bunun için web sitesinde olması ya da olmaması gereken işlemler sunulur. Bir web sitesinin kuruluş amacı ziyaretçilere hitap ediyor olmasıdır. Bu alanda çalışmalarınızı arama motorlarına faydalı içeriklerinizi ispat etmek içinde sürekli güncellemeler yapmanız önemlidir.

Bu alanda aşırı SEO çalışmaları olarak adlandırılabilecek çalışmalar arasında anahtar kelimelerden oluşan başlıklar sıralanabilir. Site içi bağlantıları sadece anahtar kelime üzerine kurgulamak, sabit sütunlarda düzensiz bağlantılar hazırlamak, otomatik içerikler oluşturmak, sayfa içine gizli bağlantılar yerleştirmek ve internetten alınan toplama yazılar kullanmakta bu çalışmalar arasında faydasız çalışmalar olacaktır. Arama motorları sitenizdeki doğallığı ya da yapaylığı çok çabuk fark ediyor. Bu nedenle aşırıya kaçmadan özenli çalışmalarla doğal SEO sonuçları alabilirsiniz. Yapılması gereken ziyaretçilerinize en doğru ve zengin içerikler sunmak olacaktır. Arama motorlarında daha üst sıralarda çıkabilmek adına manipüle edilen işlemlere yer vererek bir zaman sonra sitenizin olumsuz yönde etkilenmesine neden olabilirsiniz.

Sitenizdeki yapaylığı aşırı backlink alımları, sayfa yükselmese de aşırı banner alımları, sektör analizine yer vermeyen SEO çalışmaları, bir sayfada çok fazla kullanılan anahtar kelimelerde aşırı SEO çalışmaları olarak arama motorlarında sıralamanızın düşmesine neden olacaktır. Bu nedenle en doğru SEO çalışmaları doğru stratejiler üzerine kurulacaktır. Doğal bir seyir içerisinde takip edilen çalışmalar zaman içerisinde hedeflediğiniz üst sıralarda olma özelliğini de sağlayacaktır. Bir web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmesi için eksiklikleri, ihtiyaçları ve sektör içerisindeki rekabetin doğru tanımlanması gereklidir. Anahtar kelime optimizasyonu ile hedeflenen alana gelebilmek için öncelikle rakiplerinizin nasıl çalışmalar içerisinde olduğunu bilmeniz gereklidir. Bu alanlarda kullanacağınız tespitler ile doğru ve sağlıklı adımlar atabilirsiniz. SEO yapısına bu şekilde uygun çalışmalar yapabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Yerel Seo İçin Twitter Optimizasyonu başlıklı makalemizde sosyal medya entegrasyonu ve  yerel seo için twitter optimizasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Aşırı Seo

  1. […] önceki yazımız olan Aşırı seo başlıklı makalemizde aşırı seo ve  aşırı seo optimizasyonu hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir