16 Şubat 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Bing Arama Motoru İçin Seo İpuçları

Bing Arama Motoru İçin Seo İpuçları

Bing Arama Motoru İçin Seo İpuçları arasında avantaj sağlayacak başlıklar bulunuyor. Bing Microsoft’un arama motoru olmakta ve Google sonrasında en çok kullanılan arama motoru olarak bu alanda yapılacak entegresyonlarda çok önemli olmaktadır. Bu alanda da ziyaretçiler alabilmek için çeşitli kriterlerde uyumluluk gerekli olmaktadır. Bing arama motorunda en önemli kriter sitenizin yaşının büyük olmasıdır. Bu tarz sitelerin Bing arama motorlarında üst sıralarda yer alması mümkün olabiliyor. Web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer alması ile popülarite kazanabilirsiniz. Kazandığınız bu popülariteyi firma ya da ürün tanıtımlarında etkin bir şekilde değerlendirdiğinizde hedeflediğiniz başarıya çok daha kısa zamanda ulaşabilirsiniz.

Google algoritmalarında olduğu gibi Bing içinde link çıkışları çok önemlidir. Bu alanda Bing arama motoru için seo ipuçları arasında link çıkışları da çok iyi bir şekilde değerlendirilmesi gereklidir. Link çıkışları sıralamada en çok değer verilen özelliktir. Ancak dikkat edilmelidir. Çöp site şeklinde tabir edilen sitelere yapılan link çıkışlarını arama motoru algoritmaları fark eder. Sitenizin üst sıralara çıkmamasının yanında sitenizin spam olarak banlanmasına da neden olabilirsiniz. Bu nedenle yapılan link çıkışlarında bu tarz sitelerin bulunmamasına çok fazla özen gösterilmelidir. Bing arama motoru için bir diğer önemli kriter ise meta tagına önem verilmesidir. <title> </title> şeklinde kullanılan bu tag ile arama motorlarında ilk sıralarda yer alabilmeniz mümkün olabilecektir.

Meta tagı arama motorlarında kullanılmakta ve içerik- site hakkında bilgiler sunmaktadır. Arama motoru algoritmalarında genel olarak yapay zeka uygulamaları ön plana çıkıyor. Ancak Bing için bu alanda sunulan içeriklerde yapılan indekslemelerde baz alınan bir kriter olmaktadır. Bu özellikle Bing arama motoru için seo ipuçları arasında sayılabilir. Her arama motoru için gerekli olan özgün yazıların kullanılması Bing içinde çok önemli bir kriterdir. Bu nedenle web sitenizin içindeki SEO çalışmalarında mutlaka özgün, faydalı ve anlaşılır kullanımlara yer verilmelidir. Bunun için içerikler hazırlanırken yüzde yüz özgün olarak hazırlanmasına dikkat edilmeli ve özellikle sitemap eklentisinin ayarlanmasından sonra da Bing içerisinde ilk sıralarda listelenmemenizde herhangi bir engel bulunmayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Farklı Ve Bilinmeyen Bir Seo Taktiği başlıklı makalemizde farklı ve bilinmeyen bir seo taktiği hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Bing Arama Motoru İçin Seo İpuçları

  1. […] önceki yazımız olan Bing Arama Motoru İçin Seo İpuçları başlıklı makalemizde bing arama motoru için seo ipuçları hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir