17 Mayıs 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Blog Backlink

Blog Backlink

Blog Backlink Ancak her geçen gün sahip olduğu fayda oranında da belirli bir düşük olmaktadır. Bundan dolayı tercih edilme oranı azalmaktadır. Buna ilave olarak da yapılan işlemlerin kalitesinde bir azalma olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Otomatik olarak yapılan işlemler neticesinde yabancı blog siteleri üzerinden elde edilen backlink çalışmaları zararlı olabilmektedir. Bundan dolayı yapılacak işlemlerde binlerce backlink elde edilen yabancı siteler tercih edilmemelidir.  Sitelerin sahip olduğu SEO çalışmalarında faydalı olması için satın alınan Blog Backlink paketlerinin büyük bir bölümünün yabancı siteler üzerinden elde edildiği bilinmektedir. Bundan dolayı faydadan çok zararlı olma ihtimali bulunmaktadır.

Bu anlamda ticari işlemler yapan birçok paketin zarar riski yüksek olduğu gibi blog backlink paketlerinin faydası da bulunmamaktadır. Çünkü spam riskinin barındığı binlerce backlink kullanımının tespit edilmesi sitenin filtrelemesine neden olmaktadır. Yapılan işlemler neticesinde çeviri hatası alınmasına neden olunmakla birlikte 45 dereceden fazla olan artışlarda önemli riskler taşımaktadır. Backlink işlemlerde en önemli hususların başında istikrar gelmektedir. Yüksek düşüşler ve artışlardan dolayı sitenin Google içinde de dalgalanmasına sebebiyet verilmektedir. Bu durum sitenin Google da büyük bir prestij kaybetmesini beraberinde getirmektedir. Bununla birlikte blog backlink için bir diğer önemli unsur ise linklerin sahip oldukları kalitedir. Linklerin alakasız olması ve o sayfalardan gelen binlerce backlink oluşumu önemli bir tehdit içermektedir. Sahip olunan kalitesiz linklerin sayfa içinde hiçbir faydası olmadığı gibi, sitenin riskli hale gelmesi üzerinde de olumsuz etkiye sahiptir.

Yorumların devamlı olmasından dolayı da sağlanan backlinklerin kısa sürede kaybolmasına sebebiyet verilir. Böylelikle kısa süre içinde sitenin sahip olduğu etkilerin önemli bir değişim yaşanması düzen kaybına yol açmaktadır. Çeşitli sebeplerle görülmektedir ki blog backlink işlemlerinin önemli bir faydası bulunmamaktadır. Bundan dolayı SEO açısından yapılmasının da bir önemi yoktur. Zarar verilmemesi açısından yapılmaması tavsiye edilmektedir. Yapılacak bu tarz yüklü işlemler yerine manuel olarak Türkçe blog sitelerine yorumlar yapılması işlem açısından önemli kazanımlar getirmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Etkili Seo Başlığı Oluşturma başlıklı makalemizde etkili seo başlığı oluşturma hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Blog Backlink

  1. […] önceki yazımız olan Blog Backlink başlıklı makalemizde blog backlink hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir