24 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Botnet Seo

Botnet Seo

Botnet Seo en önemli SEO çalışmaları arasında yer alıyor. Çünkü büyük bir emek vererek yaptığınız çalışmaları bir anda gelen saldırılarla sunucun çökertilmesi mümkün olabiliyor. Bilgisayarlara yapılan saldırıların çeşitleri de günden güne artmaktadır. Botnet ise ağ saldırılarının en tehlikelisi olmaktadır. Son dönemlerde oldukça yaygınlaşan bu saldırılar, genel olarak e- ticaret sitelerinde ve birbiri ile rekabet durumda olanlar arasında yapılmaktadır. Bu saldırılılarda ise çok ciddi server maliyetleri de karşınıza çıkabiliyor. Bu saldırı için bir tür virüs kullanılıyor. Henüz tam olarak bir sistemle ya da program ile bu saldırılara karşı korunabilmek mümkün değildir. Ancak belirli önlemler alarak saldırılara karşı korunabilmek sağlanabilir.

Temel olarak birçok bilgisayarın tek bir nokta üzerinden kötü amaçlar doğrultusunda yönetilmesi olarak bu saldırıların tanımlanabilmesi mümkün olmaktadır. Virüs şeklinde bilgisayarınıza bulaştırılan bu virüs programları ile kötü niyetli olan korsanların kontrolüne sistemleriniz geçebilir. Bu ağa dahil olan her kullanıcı hiç haberi yokken bu ağda bulunan kötü saldırıların içinde kendini bulabiliyor. Buradaki esas hedef ev kullanıcılarıdır. Bu şekilde elde edilen geniş kullanıcı ağı ile saldırılar düzenleyebiliyorlar. Bu alanda Botnet SEO çalışmalarında saldırı yapılmadan önce önlem almak çok daha yerinde bir kullanım olacaktır. Bunun için güvenlik yazılımları kullanabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz iki eklentiden birincisi Litespeed olmaktadır. Bu eklenti bilgisayarınızın hızını maksimum değerlere çıkarabiliyor. Bu şekilde de gelen saldırılardan etkilenmeme bile sağlanabiliyor.

Bunun yanında Botnet SEO çalışmalarında Firewall eklentisini de kullanabilirsiniz. Bu da etkili bir güvenlik duvarı olmaktadır. Bu eklentiler yerine bu saldırıları önleme amacı ile hedef şaşırtma tekniği kullanılabilir. Bunun için index sayfanızı koruyabilirsiniz. Bunun yanında IP ve browser engelleme çalışmaları da yapılabilir. Bunu yaparken de bir ayrımdan faydalanabilirsiniz. Bu saldırıları yapan bilgisayarlar genel olarak bir siteyi onlarca kez sorguluyorlar. Normalde site ziyaretçileri en fazla bir gün içinde 3 ya da 5 kez sitenizi ziyaret eder. Bu saldırılardan korunabilmek için sitenize yoğun olarak giriş yapmaya çalışan İp adreslerini doğrudan engelleyerek te, bu saldırıların bir nevi önüne geçmiş olabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ddos Saldırısı başlıklı makalemizde ddos saldırısı hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Botnet Seo

  1. […] önceki yazımız olan Botnet Seo başlıklı makalemizde botnet seo hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir