21 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama alışverişi sevmeyen yoktur. Özellikle günümüzde bir tık kolaylığına inen alışverişler, bol çeşit ve rekabet nedeni ile oluşan uygun fiyatlarla çok daha keyifli hale gelebiliyor. Birde işin firmalara bakan yönünü incelersek kurulan online mağazalar sayesinde çok daha geniş pazarlara ulaşabilir ve maliyet olarak çok daha düşük aralıklarda çalışmalarla önemli satış verimleri elde edilir olmuştur. Bu alanda dijital pazarlama adı verilen bu sanal dünyadaki online mağazalar gelişen teknoloji ile giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Özellikle mobil kullanımlarının giderek artması ile satın alma alışkanlıklarımızın değiştiğini de görebilirsiniz. Ülkemizde 29 milyondan fazla internet kullanıcısı bulunuyor. Ve her yıl daha da artıyor. Bu potansiyelin pazarlama alanında avantaj sağlayacağını fark eden markalar, çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırmaya başlamıştır.

Mobil, internet ve farklı platformları reklam amacı ile kullanmaya başlayan markalar, dijital pazarlama konuları ile çalışmalar yürütmektedir. Bu konulardan ilki elde et olmakta ve kazan- ölç- sahip çık- büyüt şeklinde ilerlemektedir. Bu alanda başarılı olabilmek için ise tüm adımlarda profesyonel SEO çalışmalarına ihtiyacınız olacaktır. Öncelikle elde et konusunda müşteriyi web sayfanıza çekmeniz gereklidir. Bunun için SEO çalışmaları önemli olmakta ve yapılan optimizasyonlar ile arama motorlarında ilk sıralarda olabilmeniz mümkün olmaktadır. Hedef kitlenizi web sitenize çekebilmek için sosyal medya kullanılabilir, arama motoru reklamlarına başvurabilir, gelir ortaklığı şeklinde çalışmalar yapılabilir.

Esas iş ise hedef kitleniz sayfanızı ziyaret ettiğinde başlıyor. Sayfanızın kullanıcı dostu uygulamalarla ve özgün, faydalı içeriklerle donatılmış olması gereklidir. Aksi halde sayfanıza gelen ziyaretçiler anında sıkılıp dönebilecektir. Bu alanda dijital pazarlama konusunda web sitelerinin hedefi her zaman için satış olmayabiliyor. Bloglar içinde beğeniler ve yorumlar da çok önemlidir. Haber sitelerinde haberlerin kaç kişi tarafından okunduğu da çok önemlidir. Hatta bazı alanlarda web sitenizde ziyaretçilerin ne kadar zaman geçirdiği de dikkat edilen bir ayrıntı olabilecektir. Bu adımların yanı sıra pazarlama stratejilerinizin arasında içerik yönetimi, kişiselleştirme, müşteri segmentleri de çok önemlidir. Yani başarı tesadüf değildir. Komplike bir çalışmanın, titiz bir şekilde atılan adımların doğal sonucudur.

 

Bir önceki yazımız olan Seo Hizmeti başlıklı makalemizde seo hizmeti ve seo hizmeti verenler hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Dijital Pazarlama

  1. […] önceki yazımız olan Dijital Pazarlama başlıklı makalemizde dijital pazarlama ve dijital pazarlama uzmanı hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir