12 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Dmoz Yer Almanın Sırrı

Dmoz Yer Almanın Sırrı

Dmoz Yer Almanın Sırrı gibi araştırmalar yaparak çalışmalarınızı çok daha profesyonel bir düzleme taşıyabilirsiniz. Dünyanın en büyük dizini olarak tanımlanabilecek olan Dmoz dizini olmaktadır. Sonrasında ise Yahoo geliyor. Bu dizinlerde bulunmak web sitelerine yüksek pagerank değeri sağlayacaktır. Bu da doğrudan SEO sıralamanızı yükseltecek ve page rank değerinizin de artmasına olanak tanıyacaktır. Ayrıca hızlı backlink alımı da bu dizinde olmanızın bir başka önemli avantajı arasında yer alıyor. Buradaki ana neden ise Google’ın gözünde önemli olmak isteyen pek çok dizinin bu alanda veri çekmesi ve yayın yapmasıdır. Bu dizinde yer alarak farklı pek çok dizinde de görüntülenmiş olmanıza yardım edecektir.

Ancak Dmoz Yer Almanın Sırrı sitenizin bu alanda yayınlanabilmesini sağlayacak bir formatta gönderilmesidir. Bu alandaki ilk kriterde de sitenizi doğru bir kategoriye yönlendirmek olacaktır. İlk olarak sitenizin içeriği ile aynı yönde sitelerin olmadığı bir dizine başvurarak avantaj elde etmeye çalışabilirsiniz. Ancak bu başvurular çoğu zaman reddediliyor. Anahtar kelimenize göre arama yaptığınız sayfada sayfaların en çok olduğu kategoriye başvuru yapmanız gereklidir. Kategori seçimini bu şekilde tamamladıktan sonra ise adres öner linki ile sitenizin adresini uygun bir formatta göndermeniz gerekli olacaktır. Bu işlemleri yaptıktan sonra Dmoz içerisinde listelenmek için ise öncelikle site adınızın ve açıklama kısmınızda anahtar kelimelerin fazla geçmesi gereklidir.

Bu çalışmayı yapmadan önce aynı kategoride yer alan sitelerin nasıl bir yol izlediğini inceleyebilirsiniz. Sitelerde başlıklar, açıklamaları incelenebilir ve anahtar kelimelerinin kaç adet olarak kullanıldığına bakılabilir. Açıklama metinlerinin nasıl yazıldığı, kaç adet bulunduğu sorularının cevabını bulmak Dmoz Yer Almanın Sırrı ararken en avantajlı özelliği elde etmenizi sağlayacaktır. Tüm bu püf noktalarının yanında bu alanda listelenmek için hizmet odaklı, kaliteli ve özgün içeriklere sahip olmakta gereklidir. Hangi özellikleri kullanırsanız kullanın içerik bakımından kalite ve hizmet odaklı kullanımlarınız bulunmuyorsa sitenizin onaylanması çokta mümkün olmaz. Dikkat edilecek bir kullanımda tercih ettiğiniz anahtar kelimeyi değil de kategori içinde aranan anahtar kelimelerden seçerek sitenizi onaylatabilir ve arkadaşından kendi belirlediğiniz anahtar kelime ile kategoride öne çıkmanızda mümkün olabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Filtre Tespit Sistemi başlıklı makalemizde filtre tespit sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Dmoz Yer Almanın Sırrı

  1. […] önceki yazımız olan Dmoz Yer Almanın Sırrı başlıklı makalemizde dmoz yer almanın sırrı hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir