1 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Domain Bazlı Seo

Domain Bazlı Seo

Domain Bazlı Seo çalışmaları SEO kalitesini etkileyen kriterlerin başında geliyor. Oluşturulan içerik ile domainin uyumlu olması gereklidir. Yeni bir domain oluşturuyorsanız da hedef anahtar kelimenizi içinde barındırması gereklidir. SEO açısından bir adım önde başlanması anlamına gelen bu kullanıma dikkat etmek önemli avantajlar sağlayacaktır. Ayrıca kullanacağınız anahtar kelime domainin başında olması da çok önemlidir. Telaffuz edilirken öncelikle anahtar kelime kullanılır. Bunun ana nedeni Google botlarının yapay zeka uygulamaları ile donatılmış olmasıdır. Bu uygulamalarda metinleri soldan sağa okumanızı taklit edebiliyor. Bu nedenle arama motorları önce rastlayacağı kelimeleri daha da öne çıkaracaktır.

Domain kullanımlarında anahtar kelimenin uyumluluğu bir önceliktir. Gereksiz kelime barındıran domain yapılarının SEO etkisinin oldukça düşük olduğunu görebilirsiniz. İki anahtar kelime kullanılırken arada ortak bir harf var ise birinin önemi azaltılmış olacaktır. SEO çalışmalarında doğal bir ziyaretçi akışı çok önemlidir. Bunun için de Domain bazlı SEO çalışmaları sitenize marka değeri katacak bir çalışma olacaktır. Seçtiğiniz domainin akılda kalıcı olması doğrudan girişleri de artıracak bir etki oluşturabilir. SEO açısından değeri artan sitenizde anahtar kelimin de içinde bulunduğu domainlerde minimum karakter sayısı ile kullanılmalıdır. Domainlerin kelime sayısının 3 kelimenin üzerinde olmaması da önerilmektedir.

Genel olarak baktığımızda Google domainlerdeki kelime sayısını anlayabiliyor. Arada boşluk bulunmadan oluşturduğunuz domainleri Google kelime hazinesi içerisinde değerlendirmektedir. Bu şekilde kelime sayısı ortaya çıkabilir. Kelime sayısı, anahtar kelime uyumu Domain bazlı SEO çalışmalarında esas alınması gereken iki başlık olarak değerlendirilebilir. Bir web sitesinin doğal olarak kazanacağı ziyaretçi trafiği oldukça önemli etkiler ortaya çıkaracaktır. Arama motorlarında artan yapay zeka botları kullanıcılarına daha kaliteli sonuçlar çıkarabilmek adına artık çok daha fazla ince eleyip sık dokumaktadır. Bu nedenle de tüm SEO çalışmalarınızı doğallık üzerine kurmalı ve çalışmalarınıza yön verirken her adımınızı bu bağlamda değerlendirmelisiniz. Ziyaretçiler için yapacağınız her kaliteli çalışma arama motorlarının sitenizi daha da ön plana çıkarmasını sağlayacak bir etki oluşturacaktır. Bu alanda en önemli çalışmalar arasında da Domain seçimlerinden başlamanız gereklidir.

 

Bir önceki yazımız olan Domainde Tire Kullanmanın Seo Açısından Etkisi başlıklı makalemizde domainde tire kullanımının etkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Domain Bazlı Seo

  1. […] önceki yazımız olan Domain Bazlı Seo başlıklı makalemizde seoda domain bazlı seo hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir