19 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Domain Bazlı Seo Analizi

Domain Bazlı Seo Analizi

Domain Bazlı Seo Analizi çalışmaları ile doğrudan sitenin SEO çalışmalarını pozitif etkiler sağlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz içerik ve anahtar kelimenizin uyumu çok önemlidir. Yeni oluşturulan domainlerde hedef anahtar kelimenin olması çok önemlidir. Bu çalışma SEO açısından rakiplerinizin bir adım önüne geçebilme imkanı sunar. Bunun ana nedeni ise domainin ifade edilişinde öncelikle anahtar kelimenin telaffuzunun ortaya çıkması olacaktır. Bu çalışmanın nedeni ise Google algoritmalarının giderek daha fazla yapay zeka uygulaması tarafından idare edilmesidir. Google botları insanların metinleri sağdan sola ya da yukarıdan aşağıya okumasını taklit edebiliyor. Ve bu şekilde de arama motoru botları karşılaştıkları kelimelere önem verecektir.

Kullanılacak anahtar kelimenin domain ile tam uyumlu olması gereklidir. Bu alanda özellikle anahtar kelimenin kısmen barındırılması ya da çok fazla gereksiz sözcük kullanılması SEO açısından kaliteyi düşürür. Bu alanda sayfanızın bu şekilde uyumunu ölçmek için Domain Bazlı SEO Analizi çalışmaları yapabilirsiniz. Bir başka dikkat edilmesi gereken husus ise uzunluk olacaktır. SEO kalitesi olarak bakıldığında sitenize doğrudan gelen ziyaretler çok önemlidir. Web sitenizin prestijli bir marka değeri olabilmesi için site ve içerik yeterli değildir. Domain bu alanda çok büyük etkileri bulunur. Akılda kalıcı, kısa, öze ve kullanıcılara kolaylık sunan domainler SEO açısından çok daha değerlidir. Seçtiğinizde domain içerisinde mutlaka anahtar kelime olmalı, bunun yanında minimum sayıda karakter kullanmanızda önemlidir.

Uzunluğunun yanında domainde kullanılan kelime sayısına da dikkat edilmesi gereklidir. 3 kelimeyi domainlerin geçmemesi gereklidir. Google domainde bulunan kelime sayılarını anlamaktadır. Bunu da kelime hazinesine göre uygun bölümlere ayırarak yapar. Üç kelimeden fazla olan domainlerde web sitenizin SEO değeri düşer. Bu alanda web sitenizi inceleyebilir ve Domain Bazlı SEO Analizi araçları ile gerekli değerlendirmeleri yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra domain uzantıları da önemlidir. Domain isimlerini zenginleştirmek adına her uzantının farklı bir anlama geldiğini görebilirsiniz. Günümüzde bu uzantılar daha çok bir sembol olarak kullanılsa da tr uzantısının domainlerde yer alması sitenizi Türkçe aramalarda öne çıkarabilecek bir etki oluşturabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Google Gibi Getir başlıklı makalemizde google gibi getir hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Domain Bazlı Seo Analizi

  1. […] önceki yazımız olan Domain Bazlı Seo Analizi başlıklı makalemizde domain bazlı seo analizi hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir