15 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Domain Yaşının Seo’ya Etkisi

Domain Yaşının Seo’ya Etkisi

Domain Yaşının Seo’ya Etkisi avantaj sağlayacak bir kriter olmaktadır. Özellikle Google eski sitelere çok daha fazla değer veriyor. Web sitenizin domain yaşı ve geçmişi arama motorları optimizasyonlarında oldukça önemlidir. Domain yaşının büyük olması bir saygınlık ifadesidir. Ancak bu sadece bir kriter olmakta ve tamamen bağlayıcı olmamaktadır. Yaşı büyük domain aldığınızda arama motorlarında üst sıralarda yer almanız garanti olmaz. Bu yapbozun bir parçası olarak değerlendirebilirsiniz. Faydalı içerik, özgün kullanımlar, kaliteli sitelerden alınan backlinklerle tamamlanan bu özellikler daha üst sıralarda listelenmenizi sağlayabilir. Özellikle Bing bu alanda domain yaşının büyük olmasına çok fazla önem veriyor.

Rekabeti yüksek olan kelimelerde sıraladığınız diğer optimizasyon çalışmaları ile birlikte domain yaşı, sitenizi zirveye taşıyabilir. Yeni açılan bir sitenin üst sıralarda yer alması imkansızdır.  Bu alanda Domain Yaşının Seo’ya Etkisi öne çıkarabilecek bir kriter olabilir. SEO çalışmalarında bir alan yoğunlaşmak uzun ve kalıcı etkiler oluşturmaz. Bu nedenle rekabeti düşük kelimelerde, sağlayacağınız diğer SEO özellikleri ile birlikte domain yaşının da büyük olması ile çok kısa bir sürede arama motorlarında üst sıralarda yer alabilirsiniz. Özellikle yeni bir projede en az üç senelik domain kiralamak önemlidir. Uzun süreli olarak sitenizin kayıt edilmesi durumunda ise Google projenizin uzun soluklu olduğunu düşünecektir.

SEO çalışmalarını bir bütün olarak değerlendirmek avantaj sağlar. Anahtar kelime kullanımı, backlink alımları, doğru URL seçimi, özgün içerikler, faydalı kullanımlar, kullanıcı dostu tasarımlar arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmenizi sağlayacak özelliklerinin bütünü olarak ifade edilebilir. Bu alanda Domain Yaşının Seo’ya Etkisi de azımsamayacak kadar önemlidir. Yaş olarak büyük web siteleri arama motorları tarafından daha saygın olarak değerlendirilebiliyor. Bu nedenle ücretsiz olarak alınan domain isimlerinin çöp olarak değerlendirilmesi çok daha imkan sınırları içerisinde yer almaktadır. SEO çalışmalarında sektörel bazda analizleri sağlam veriler üzerinde yapmanız gereklidir. Bu şekilde çalışmalarınız daha da başarılı şekilde sonuçlanacaktır. Web sitenizin üst sıralarda yer alabilmesi için çalışmalarınızı uzun soluklu bir şekilde planlamaları ve hedeflediğiniz başarı için sağlam bir alt yapı kurmalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan External Yerine Target başlıklı makalemizde external yerine target hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Domain Yaşının Seo’ya Etkisi

  1. […] önceki yazımız olan Domain Yaşının Seo’ya Etkisi başlıklı makalemizde domain yaşının seo’ya etkisi hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir