1 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Domainde Tire Kullanmanın Seo Açısından Etkisi

Domainde Tire Kullanmanın Seo Açısından Etkisi

Domainde Tire Kullanmanın Seo Açısından Etkisi ilk bakışta etkisiz eleman şeklinde yorumlanabilir. Ancak farklı açılardan bakıldığında olumsuz etkiler ortaya çıkarabilmektedir. Domain seçimlerinizde kısa isimler kullanmak her açıdan çok avantajlıdır. Özellikle kolay hatırlanabilmesini sağlar. Domain isimlerini seçerken karakterleri azaltmak kalite açısından da çok önemlidir. Bu şekilde seçimler yapıldığında yazım hatası riski azalır. Bu da doğrudan kodlanma, paylaşılma gibi durumlarda daha az sorun oluşturacaktır. Bu açıdan incelediğinizde tire kullanarak karakter sayısını artırmış olursunuz. Bu durum çeşitli riskleri beraberinde getirir. Özellikle tire kullanımı kullanıcılar içinde büyük risk oluşturacaktır. Kullanıcılar giriş yaparken tire kullanımını unutabilir. Bu da sitenize ulaşım alanında yeni sorunlar oluşturacaktır.

Rakam ve tire gibi takılar adres satırında genelde unutuluyor. Hatalı kullanımlar ortaya çıkarabiliyor. Bu neden domain seçerken tire gibi ek karakterlere yer vermeden isimler kullanmak SEO açısından çok daha başarılı bir kullanım ortaya çıkaracaktır. Bu alanda Domainde tire kullanmanın SEO açısından etkisi incelenirken marka bilinirliği de çok önemlidir. Marka değerinizin olabilmesi için domain ismine rakam, ek ya da tire gibi eklemeler yapmamak daha faydalı olacaktır. Bazı durumlarda iki şekilde domain ismine sahip olabilirsiniz. Bu durumlarda ise hatalı girişleri önleyebilme adına 301 yönlendirmesini kullanabilirsiniz. Ziyaretçilerin kullanımı dezavantaj gibi görülebilir. Bunun yanında farklı sorunlarda karşınıza çıkacaktır.

EMD güncellemesi sonrasında tireli kullanımların uygun olacağı düşünülebiliyor. Ancak kaliteli içerik kullanımı ve backlinke sahip olmamaları da elde edilmek istenen etkiyi düşürmektedir. Başka bir açıdan Domainde tire kullanmanın SEO açısından etkisi incelendiğinde ise 3 veya daha fazla kelime kullanımlarında tire kullanımı okuma açısından daha faydalı olabilir. Ancak genel olarak hatalı okum ve yazma ihtimalleri göz önünde bulundurularak domain isimlerinin seçilmesi gereklidir. Esasında kullanım yer ve kullanım amacını baz aldığında yerine göre tire kullanımının etkisi de değişebilir. SEO kalitesi açısından domain ismini seçimi yapılacak çalışmaları yön verebilecek düzeyde olmaktadır. Bu alanda dikkat edilecek hususlar baz alındığında doğru kullanımlarla daha başarılı SEO çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Joomla İçin Seo Önerileri başlıklı makalemizde joomla için seo önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Domainde Tire Kullanmanın Seo Açısından Etkisi

  1. […] önceki yazımız olan Domainde Tire Kullanmanın Seo Açısından Etkisi başlıklı makalemizde seoda domain bazlı seo hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir