24 Ocak 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 3

En İyi Backlink Sorgulama Araçları

En İyi Backlink Sorgulama Araçları

            En İyi Baclink Sorgulama Araçları  hakkında  sizlere bilgiler sunacağız. Backlink, sitenize referans gösterilen bir bağlantı çeşididir. Özellikle link yolu ile yapılan yönlendirmeleri kapsar. Ancak bu bağlantıların zararlı ya da yararlı içeriklerde olup olmadığını ayırabilmek mümkün oluyor. Bunun için backlink sorgulama aracı kullanılabiliyor. Bu araçlar sayesinde hem bağlantıların toplamda ne kadar olduğunu sayabilir, hem de yararlı ve zararlı olarak ayırabilirsiniz. En iyi araç olarak Ahrefs sayılabilir. Hem ücretli hem de ücretsiz olarak hizmet verene bu analiz aracı SEO uzmanlarının en gözde kullanımları arasında yer alıyor. Ücretsiz üyeliklerinde 5 adet sorgulama yapılabiliyor. Bunların yanında Mahestic SEO da kaliteli bir araçtır. Birkaç site üzerinden karşılaştırmalar yapabilme imkanı veriyor. Bu aracın kaliteli olmasında geçmişten bu yana aldığınız backlinkleri ayrı ayrı göstermesi yer alıyor. Nasıl yönlendirmeler yapıldığı ile ilgili ayrıntılarda bu aracın analizlerinde ortaya çıkıyor.

Open Site Explorer de pek çok kişi tarafından kullanılan bir backlink sorgulama aracı olmaktadır. Bulunamayacak türden backlinklerin ortaya çıkarılmasında oldukça hassas analiz çalışmaları yürütmektedir. Ayrıştırma özelliği ile de çok beğeniliyor. Linklerin dağılımı ve araştırılmasında etkili bir araç olarak ise Cognitive SEO kullanılabilir. Bu araç tek başına bilgileri toplayarak analizler yapar. Bu nedenle pratik kullanımlara sahiptir. Hatta bu araç ile backlinklerin ne zaman eklendiğini, silindiğini de bulabilirsiniz. 14 gün ücretsiz olarak hizmet veren araç, sonrasında ücretli olarak kullanılmaya devam edecektir.

Online olarak backlinklerin kontrol edilmesini sağlayan araç ise SEO Spylass olmaktadır. Pek çok webmaster’in kullandığı bir backlink sorgulama aracı olarak seçilen uygulama; PR değeri, içeriklere göre niteliği daha fazla olan seçenekleri, veri çekimleri ile de oldukça avantajlı bir seçenek olacaktır. Bağlantının ne şekilde verildiğini öğrenebilmek için MOnitro Backlinks, analiz sonuçlarına göre araştırmalar yapan Search Metrics, seo araçları üzerine kurgulanan web SEO analytics’te bu alanda kullanılabilecek sorgu araçları arasında yer alıyor. Serp sonuçları dahil pek çok verimli kullanımlar sunan Link Research Tools uygulamasını da unutmamak gereklidir. Özellikle arama hacminin çok geniş olması ile Webmasterların işini çok fazla kolaylaştıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Google sıra bulucu başlıklı makalemizde google sıra bulucu hakkında bilgiler verilmektedir.

3 responses on “En İyi Backlink Sorgulama Araçları

  1. […] önceki yazımız olan En İyi Backlink Sorgulama Araçları başlıklı makalemizde ziyaretçi getiren seo çalışmaları hakkında bilgiler […]

  2. bora dedi ki:

    emeğinize sağlık

  3. En iyi backlink dedi ki:

    Son derece açıklayıcı bir yazı olmuş elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir