5 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

En Yaygın Seo Sorunları

En Yaygın Seo Sorunları

En Yaygın Seo Sorunları farklı işlemlerin ortaya çıkardığı hatalardan kaynaklanmaktadır. Google başta olmak üzere arama motorlarının algoritma yapısını çözerek işlemlerin yapılması olarak algılanan SEO işlemleri belli kriterlerden oluşmaktadır. SEO sorunu olarak ise site geçişlerinde meydana gelen durumlar başı çekmektedir. Site geçişlerinin yanlış bir şekilde yapılmasından dolayı çok kaliteli internet sitelerinin bile önemli oranda ziyaretçi kaybı yaşadığı görülmektedir. Bunun için alt yapı taşınma işlemlerinde farklı programların kullanılması önerilmektedir. Organik trafiklerini kaybeden sitelerin tekrar toparlanabilmesi de oldukça uzun bir zaman alabilmektedir. Bunun için Deepcrawl programı önerilmektedir. Bunun dışında yaygın SEO sorunlarından bir tanesi de sitenin tarama sorunu yaşamasıdır. Google gibi arama motorlarının örümceği tarafından taranamayan sitelerin indexlenmesi mümkün değildir. Bu da sitenin sıralamada yer almamasını beraberinde getirmektedir.

Bununla birlikte çok fazla arama motoru optimizasyonuna göre sitenin şekillenmesi de önemli sorunlardan bir tanesidir. En yaygın SEO sorunları içinde yer alan bu durumdan dolayı sitenin kullanım alanında önemli bir düşme yaşanmaktadır. Ayrıca anahtar kelimelerin kullanım hataları da SEO sorunlarındandır. Her sayfa için onlarca anahtar kelimenin özensiz bir şekilde sıralanması da SEO kullanımı açısından son derece zayıflatıcı hususlardandır. Bunun yerine çok daha detay belli eden kelimelerden birkaç tanesini kullanmak yeterlidir. SEO içeriğini üretmek de en az anahtar kelime kadar önem arz eden bir husustur. Bilindiği gibi sitede yer alan içeriklerin özgün olması aranan şartların başında gelmektedir. Bununla birlikte uzunlukta önem taşımaktadır. Kaliteli bir SEO içeriğinin ortalama 300-500 kelimeden oluşması gereklidir. Ancak bu yazının oluşumu sırasında tekrara düşülmesi ya da benzer cümlelerin arka arkaya sıralanması bir başka sıkıntılı mesele olmaktadır.

SEO sorunlarını etkileyen bir başka neden ise kalitesizliktir. Gerek link building gerekse Hosting servislerinin sahip oldukları kalite SEO açısından büyük önem taşımaktadır. Bunun için arama motorlarına uygun ve yeterli kapasiteye sahip link building tercih edilmelidir. Ayrıca ücretsiz host servisi sağlamasından dolayı tercih edilen bazı platformlarında kaliteli site oluşumunda yetersiz olduğu bilinmelidir. En yaygın SEO sorunları içinde yer alan ücretsiz hostinglerin kullanımı sahip oldukları tasarım, tema ve altyapı açısından yetersizdir. Bilhassa çok daha yüksek sayıda içerik ve görsel sahibi olan sitelerde bu durum daha kısa sürede ortaya çıkmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan External Ve Nofollow başlıklı makalemizde external ve nofollow hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “En Yaygın Seo Sorunları

  1. […] önceki yazımız olan En Yaygın Seo Sorunları başlıklı makalemizde en yaygın seo sorunları hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir