17 Şubat 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Etiket Seo’lu Site

Etiket Seo’lu Site

Etiket Seo’lu Site kullanımları ile sitenizdeki içeriklerinizin arama motoru algoritmalarına uygun bir şekilde tanzim etmiş olabilirsiniz. Arama motoru algoritmaları her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. Bu değişime ayak uydurabilmek için gelişmeleri takip ederek, avantaj sağlayacak kullanımları tercih etmek gereklidir. Hazırlanan yazılar sade olduğunda herhangi bir farklı olmamaktadır. Yazılarınızın süsü olarak değerlendirebileceğiniz etiket kullanımları oldukça önemlidir. Etiket kullanımlarında bazı özelliklere özellikle öncelik vermekte avantaj sağlayacak çalışmalar olacaktır. Bunun için hazırladığınız yazıya etiket ekleme aşamasında öncelikle etiket sayınızın fazla olmamasına dikkat etmeniz gereklidir. Kullandığınız etiketler yazınıza kıyaslandığında yüzde beşini geçmeyecek şekillerde hazırlanmalıdır. Mesela 100 kelime olarak hazırladığınız yazınızda beş kelime olacak şekilde etiket kullanabilirsiniz. Bu beş sayısı tabandır. Dilerseniz daha az da etiket kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

Özellikle Etiket SEO’lu site çalışmalarında kullanılan etiketler yazı başlığını öne çıkaracak şekillerde olmalıdır. Başlığınızı bu şekilde destekleyebilirsiniz. Ayrıca etiket seçerken arama motorlarında aranan kelimelerin daha yüksek aranma kapasitesinin olması gereklidir. Etiketler genel olarak incelendiğinde arama motoru aramalarında sayfa içeriğinde önce dikkat edilen kısımlardır. Bu nedenle gereksiz olabilecek etiket kullanımlarından kaçınarak doğru etiket kullanımlarına çok daha fazla önem vermek gereklidir. Başlığın etiket olarak kullanılması da doğru olmayacaktır. Bunun yanında herhangi bir ek kullanarak ta başlığın etiketler arasında kullanılmamasına özen göstermek gereklidir.

Bu önemli avantajları baz alındığında Etiket SEO’lu site çalışmalarında içerik ekleyen kişilerden etiket kullanımının teşvik edilmesi çok önemli avantajlar getirecektir. Video sitesi kullanılıyorsanız, eklenen her içerik için en az üç etiket kullanımını mecburi kılmak sitenin arama motorlarında daha fazla fark edilmesini sağlayacaktır. Bu alanda bir püf noktası olarak yazılarınız içerisinde kullandığınız etiketleri farklı biçimlerde kullanarak ziyaretçilerin hatta arama motorlarının daha fazla dikkatini çekebilirsiniz. Farklı eklentiler kullanılarak etiketlerinize link verebilirsiniz. Bu şekilde etiketlerinizin daha aktif faydalar sağlaması için avantaj sağlayabilirsiniz. Kullanacağınız farklı programlar sayesinde yazınız içerisinde kullandığınız kelimelerden hangilerinin etiket kullanımına en uygun olduğunu görebilir ve bu şekilde çok daha avantajlı ve başarılı etiket kullanımları oluşturabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Google Cezaları Ve Nedenleri başlıklı makalemizde google cezazları ve nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Etiket Seo’lu Site

  1. […] önceki yazımız olan Etiket Seo’lu Site başlıklı makalemizde etiket seo’lu site hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir