17 Mayıs 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Etkili Seo İçeriği Hazırlama

Etkili Seo İçeriği Hazırlama

Etkili Seo İçeriği Hazırlama için birtakım gereklilikler bulunmaktadır. Kaliteli bir site oluşturulmasında içerikler büyük önem taşımaktadır. Oluşturulan içeriklerin özgün olmasının yanında kaliteli ve uyumlu olması da şarttır. Bununla birlikte ziyaretçilerin ilgisini çekecek ve yarar getirecek içeriklerin üretilmesi de lazımdır. Aksi halde önemsiz içeriklerin oluşturulması etki alanının da dar olmasını beraberinde getirmektedir. Kurumsal ya da kişisel sitelerde yapılan SEO işlemlerinde öncelikli olarak içerik oluşturulması sağlanmaktadır. Oluşturulması istenen sayfanın akışında belirleyici etkiye içerik sahiptir. Bundan dolayı içeriklerin sahip oldukları özellikler sitenin de kalitesini belli bir oranda belirlemektedir. İçeriğin özgün olmasından sonra başlık önemli bir husustur. Google başta olmak üzere arama motorlarındaki sıralamanın belirlenmesini sağlayan birinci faktör olan başlığın iyi seçilmesi gereklidir. Bundan dolayı da içerik ile başlığın uyumlu olması gerekir.

İçerikte sunulan her türlü bilginin başlıkta bulunması sağlanmalıdır. Böylelikle çok daha kolay bir şekilde ulaşılmasına katkıda bulunmakla birlikte ziyaretçi akışının da yükselmesini sağlamaktadır. Etkili SEO içeriği hazırlama işleminde bir diğer önemli nokta açıklama bölümüdür. İçeriğin sahip olduğu konunun açıklanmasının yapıldığı bu bölümde 156 karakter yeterli olmaktadır.

Konuyu tam olarak açıklayan cümlelerin seçilmesi önemlidir. Kesin ve net ifadeler kullanılmalıdır. Daha sonrasında ise etiketleme yapılmaktadır. Hayati öneme sahip bölümlerden bir tanesi de etiketlemedir. Bu noktada dikkatli olunması gerekir. 4-5 etiket kullanımı yeterli olmakla birlikte içerikte geçmeyen kelimelerin kullanılması riskli olmaktadır. Bu gibi durumlarda içeriğin spam riski oluşabilmektedir. Bundan dolayı sadece içerikte açıklanan kelimeler etiketlenmelidir. Etkili SEO içeriği hazırlama işleminde dikkat çekici bir resim kullanımı da gereklidir. İçerik ile uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekli olan resmin özgünleştirilmesi de önerilmektedir. Farklı resim programları kullanarak ortaya çıkarılan resimler ile içeriğin çok daha özgün bir hale gelmesi sağlanmaktadır. Arama motorları tarafından tespit edilen özgün resimler sayesinde içeriğin kalitesi de artmaktadır. Bununla birlikte sitede yer alan içeriklerin devamlı yenilenmesiyle çok daha hızlı bir etkileşim yaşanması mümkün olmaktadır. Bunun için günlük 5-10 içerik girişi yapılan sitelerin büyümesi de hızlı olmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Filtreden Çıkmanın Kesin Çözümü başlıklı makalemizde filtreden çıkmanın kesin çözümü hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Etkili Seo İçeriği Hazırlama

  1. […] önceki yazımız olan Etkili Seo İçeriği Hazırlama başlıklı makalemizde etkili seo içeriği hazırlama hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir