16 Şubat 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Farklı Ve Bilinmeyen Bir Seo Taktiği

Farklı Ve Bilinmeyen Bir Seo Taktiği

Farklı Ve Bilinmeyen Bir Seo Taktiği olarak kullanabileceğiniz çalışmalar binlerce, milyonlarca rakibinizin olduğu bir alanda öne geçmenizi sağlayabilir. SEO çalışmalarında amaç aynı sektörde rekabet ettiğiniz firmalarda ileri çıkarak ziyaretçi ve müşteri sayınızı artırmak olacaktır. Her web sitesi kurulumunda itibaren çeşitli SEO teknikleri ile çalışmalarını yürütür. Ne kadar kaliteli ve özgün bir site yaparsanız yapın eğer tanıtımlarınız yetersiz kalır, doğru taktikleri kullanmazsanız ilk sıralarda yer alabilme ihtimaliniz çok düşüktür. Bu nedenle SEO kelimesini tanımlarken zeka gerektiren uygulamalar olarak anlatabiliriz. Hem site içerisinde, hem de site dışında kullanılabilecek pek çok SEO tekniği bulunuyor. Anahtar kelime kullanımlarından web sitenizin tasarımına kadar kullanılacak pek çok kriter, uygulanacak pek çok kural buluyor.

Genellikle anahtar kelime kullanımı, sosyal medya optimizasyonu, link çıkışları, özgün ve kaliteli içerik gerekliliği gibi başlıklar en popüler SEO teknikleri arasında yer alıyor. Bunların yanında Farklı ve bilinmeyen bir seo taktiği olarak ise anahtar kelime kullanımlarında farklı bir metot incelenebilir. Herhangi bir kelimenin tek başına aramalarına bakıldığında ilk üç sonuca arama motorları ilaveler yapar. Örneğin tasarım kelimesini araştırırken ilk çıkan üç sonuç genellikle tasarım nedir, sorusunun karşılığı olarak sunulur. Kelime olarak tasarım ile farklı araştırmalar üçüncü sıra sonrasında yanı dördüncü sırada karşımıza çıkacaktır. Arama sonuçlarına bakıldığında ise tasarım nedir şeklinde kullanılan anahtar kelimelere ait daha fazla sonuç listelendiği görülmektedir.

Deneyerek te görebileceğiniz bu sonuçlar arasında nedir ilave ederek kullandığınız anahtar kelimeli araştırmalarda her zaman yapılan listelemelerde bulunma ihtimaliniz çok daha fazla olacaktır. Bu nedenle denilebilir ki Farklı ve bilinmeyen bir seo taktiği olarak anahtar kelime kullanımlarında nedir şeklide araştırmalar yaparak çok daha avantajlı ve kolay bir şekilde üst sıralarda listelenme imkanınız fazla olacaktır. Bir avantajı da bu şekilde anahtar kelime kullanımlarında siteniz üç ayrı sonuç olarak arama motorlarında yer alabilecektir. Dikkat edilen bazı özellikler sayesinde en yakında bulunan rakibinizin önüne geçebilir ve ilk sıralarda listelenerek hedeflediğiniz popülariteye ulaşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Google Çeviri Hatası başlıklı makalemizde google çeviri hatası hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Farklı Ve Bilinmeyen Bir Seo Taktiği

  1. […] önceki yazımız olan Farklı Ve Bilinmeyen Bir Seo Taktiği başlıklı makalemizde farklı ve bilinmeyen bir seo taktiği hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir