12 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Filtre Tespit Sistemi

Filtre Tespit Sistemi

Filtre Tespit Sistemi ile sitenizin sıralaması hakkında analizler yapabilirsiniz. Bir SEO uzmanı için yapacağı analizler çok önemlidir. Elinde sağlam veriler olduğu müddetçe çalışmalarını çok daha başarılı bir düzlemde sürdürebilir. Google algoritmaları her gün yeni bir güncelleme sunmaktadır. Bu nedenle SEO uzmanlarının bu tarz araçlar kullanarak sitenin durumunu an be an takip etmeleri çok önemlidir. Bu filtre sisteminde -30, -60, -90 sıra filtresi tespit edilebiliyor. Hatta bomb ve sandbox sıralamalarının da birbirinden ayırt edilmesi de mümkün olmaktadır. Bunların yanında yapılan analizler sonucunda bu filtreye neden olan hatanın da nasıl çözülmesi gerektiği hakkında da bilgiler verilmektedir.

Genel olarak bakıldığında Filtre Tespit Sistemi yapay zeka tarzında çalışıyor. Farklı durumları da hesaplayarak olası durumlar hakkında bilgiler vermektedir. Webmasterlerin yaşadığı Google cezaları sorunlarını tespit eden bu araç ile oluşan bu hataları en kısa sürede fark etmeniz sağlanacaktır. Hatanın tespiti ve kısa sürede düzeltilmesi bu alanda yaşamanız mümkün olan zararların en aza indirgenmesi anlamına gelecektir. Bu araç üzerinde sandbox sorgulaması da yapılabiliyor. Bunun için URL bölümünü doldurarak araştırmalar yapabilirsiniz. Farklı Google cezalarını da araştırmak istiyorsanız düşmeden önceki sıralamanızı bu alanda göstermeniz gereklidir. Yapılan optimizasyon çalışmaları ile ilk sıralara çıkmaya çalışırken aldığınız bu cezalarla çok daha gerilere gidebilirsiniz.

Bu nedenle çalışmalarınızı hız kesmeden devam ederken, bu tür sorunların yaşanabileceği gerçeğini hiç unutmadan çalışmalarınıza Filtre Tespit Sistemi gibi araçları dahil ederek ilerlemek çok daha mantıklı bir takip olacaktır. Gelişen ve değişen arama motorları içerisinde sitenizin sıralamasını korumak ve daima yükseltmek için SEO çalışmalarınızı mutlaka analiz değerlendirmeleri yaparak sürdürmeniz gereklidir. Her zaman için kullanıcı odaklı web siteleri hazırlamak yaşanabilecek bu sorunların önüne geçer. Yapay düzenekler kurarsanız Google bunu eninde sonunda fark eder. Ve cezalandırır. Birden yükseleyim derken, çalışmalarınızın tamamen çöpe gitmesine neden olabilirsiniz. Bu durumlara maruz kalmama adına analizler yaparak, farklı SEO araçları kullanarak bulunduğunuz konumu sürekli kontrol edebilirsiniz. Bu çalışmaları da kaliteli ve faydalı içeriklerle desteklediğiniz hedeflediğiniz başarıya çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Google Pozisyon Bulucu başlıklı makalemizde google pozisyon bulucu hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Filtre Tespit Sistemi

  1. […] önceki yazımız olan Filtre Tespit Sistemi başlıklı makalemizde filtre tespit sistemi hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir