17 Mayıs 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Filtreden Çıkmanın Kesin Çözümü

Filtreden Çıkmanın Kesin Çözümü

Filtreden Çıkmanın Kesin Çözümü adı altında kurtulma çabaları birçok sitenin karşılaştığı bir durum olmaktadır. Sitelerin manuple ederek elde etmek istediği hedefleri Google engellemektedir. Bu durumda da yine karşımıza özgünlük çıkmaktadır. Özgün ve sade bir içeriğe sahip olmayan siteler Google tarafından filtrelenmektedir. Demek oluyor ki, filtreden çıkmanın kesin çözümü olarak dikkat edilmesi gereken temel ana etkenler sadelik ve özgünlük olmaktadır. Ayrıca paylaşımlardaki anahtar kelimelerin abartıya kaçmaması da etkili görülmektedir. Örneğin 400 veya 500 kelimelik yazılarda 3 veya 4 adet anahtar kelime yeterli bulunmaktadır. Abartılı bir şekilde anahtar kelime yağmuruna düşülen makalelerde filtrelenmekte ve estetik görünümünü kaybetmektedir.

Google tarafından konulan filtreleme çeşitlerinde filtreye düşme bakımından farklı sıralarda seyreden sıra cezaları bulunmaktadır. Bu sıra cezaları ile ilk sıralarda yer alma hayalinden bir hayli uzaklaşılma durumu ile karşılaşılmaktadır. Genel açıdan incelendiğinde filtreden çıkmanın kesin çözümü olarak iki konuya önem verilmesi ve bu konuların istenildiği gibi uygulanması eşliğinde filtreden kurtulma durumu söz konusu olmaktadır. Birincisi yukarıda da bahsettiğimiz anahtar kelime optimizasyonu, ikincisi ise backlink optimizasyonu olarak bilinmektedir. Bu iki ana faktör filtreye düşmeniz veya filtreden çıkmanız için belirleyici özellikler taşımaktadır. Sitelerin bu faktörleri göz önünde bulundurması ve yapacağı paylaşımlarda bu faktörleri baz alarak paylaşımların yapılmasına yönelmesi çok ama çok etkili olmakta ve olumlu sonuçlar oluşturmaktadır.

Filtreden çıkmak ve filtreye düşmemek için bahsettiğimiz faktörleri inlemekte faydalar bulunmaktadır. Anahtar kelime optimizasyonu ele alındığında karşımıza çıkan sonuç özgün ve seçici olmak olarak belirmektedir. Yoğun ve çok sık kullanılan anahtar kelimelerde aşırıya kaçılması yani abartılması filtreye düşme nedeni olmaktadır. Bu yoğunluğu azaltarak anahtar kelime içeriğinin dağıtılması filtreden çıkmanın kesin çözümü olarak netlik kazanmaktadır. Kullanılan anahtar kelimeler ve bu kelimelerin benzer içerileri sıkıcı bir hal almaktadır. Yoğun ve tek kanaldan alınan backlinkler de sıkıntı oluşturmaktadır. Tek anahtar kelime üzerinden baclink almayı durdurmak ve index sayısı az olan farklı sitelerden backlink alınması önemle vurgulanmaktadır. Bu şekilde sıra cezalarından kurtulabilmeniz mümkün görülmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Filtreden Çıkmanın Yolu Güvenilirlik başlıklı makalemizde filtreden çıkmanın yolu güvenilirlik hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Filtreden Çıkmanın Kesin Çözümü

  1. […] önceki yazımız olan Filtreden Çıkmanın Kesin Çözümü başlıklı makalemizde filtreden çıkmanın kesin çözümü hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir