16 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Geleceğin Seo’su

Geleceğin Seo’su

Geleceğin Seo’su internet oldukça geniş bir alan ve aradığınız başlığı nokta atışı bulabilmek için mutlaka doğru anahtar kelime kullanmak gereklidir. Bazı alanlarda ise karşılaştırmalar yaparak ürünler ya da hizmetler seçmek çok daha avantajlı olabiliyor. Bu alanda bazı siteler bu hizmetleri sunmakta ve karşılaştırmalar yaparak seçimler yapmanıza imkan verilmektedir. Bu alanda Google’ın yeni devreye giren özelliği ile bu tarz sitelerin işlevini kaybetmesi söz konusu olabilir. Çünkü yeni gelen bu özelliğe geleceğin seo’su gözü ile bakılıyor. Geçtiğimiz günlerde arama sonuçlarına eklenen bu özellik ile artık alışveriş sonuçları içerisinden aramalar yapılabiliyor. Bu şekilde fiyat karşılaştırmalarının yapılması da mümkün oluyor. Bu özellik sayesinde arama sonuçları özelliklerine göre bir kategorilendirme yapılıyor ve bu şekilde reklam çalışmaları doğrudan hedef kitle üzerinde yapılabiliyor.

Artık fiyat karşılaştırması yapan sitelerin de bir işlevinin kalmayacağını söylemek mümkün olabiliyor. Bu günlerde yeni kullanıma giren bu özellik zaman içerisinde alışveriş sonuçlarından bölümler dahil ederek daha detaylı sonuçlar vermeye başlayacaktır. Fiyat karşılaştırma siteleri bir süre daha işlevine devam edebilir. Ancak reklam veren kitleye daha fazla hitap eden Google, geliştirdiği geleceğin seo’su özelliği ile daha başarılı çalışmalar elde edebilecektir. Genel olarak SEO kavramı arama motorlarına bağlı bir kavramdır. Arama motorları üzerinden yaşanan her gelişim aynı oranda SEO kavramı üzerinde de yenilikler ortaya çıkaracaktır. Metot değişebilir, gelişebilir ancak hedef her zaman aynı olacaktır. SEO çalışmalarının her devirde tek hedefi kullanıcı memnuniyetleri ile doğal bir ziyaretçi akışı elde etmektir.

SEO kavramının geleceğine bakıldığında üç özel başlık karşımıza çıkar. Bunlar arasında e- ticaret, bilgi ve ziyaret odaklı SEO olmaktadır. Bu üç başlık geleceğin seo’su özelliklerinin gelişmesinde temel alınıyor. Google geldiği noktada kullanılan anahtar kelimenin farklı bir sektöre ait olup olmadığını çözebiliyor ve bu şekilde sektörel bazda sonuçlar listeleyebiliyor. Özellikle Google Plus İşletme Kaydı özelliği ile yeniden yapılan arama sonuçları artık kullanıcılarına bulundukları konuma en yakın sonuçlara ulaşmalarını sağlıyor. Gelişen her özellik arama sonuçlarının daha fazla özelleşmesini sağlıyor ve SEO alanında atılan bu yeni adımlarla firmalar hedef kitlelerine çok daha kısa bir süre içerisinde ulaşabiliyor.

 

Bir önceki yazımız olan WordPress SEO Eklentileri başlıklı makalemizde wordpress seo plugins ve wordpress seo eklentileri hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Geleceğin Seo’su

  1. […] önceki yazımız olan Geleceğin Seo’su başlıklı makalemizde seonun geleceği ve geleceğim seo’su hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir