16 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Girişimlerin Kapanmasındaki Seo Etkisi

Girişimlerin Kapanmasındaki Seo Etkisi

Girişimlerin Kapanmasındaki Seo Etkisi çok büyük hedeflerle kurulan web sitelerinin bir anda kapatılması şok etkisi oluşturabiliyor. Her şey yolunda diye düşünülen parlak web sitelerinin aniden kapatılmasına çoğumuz şahit olmuşuzdur. Bu tür kapanan siteler genelde piyasa koşullarını sebep olarak göstermekte, ancak girişimlerin kapanmasındaki SEO etkisi yadırganamayacak derecede fazla olmaktadır. Giriş projesi olarak hayata geçirilen web sitelerinin ilk işi reklama yüklenmek olabiliyor. Bu da tabi ki markanın bilinirliğini artırmak ve projenin daha da geniş alanlarda tanıtılması adına yapılıyor. Bu alanda online hatta ofline reklam mercileri son sürat kullanılıyor. Adwordslarla başlayan reklamlar facebook, açık hava reklamları olarak devam ediyor.

Bu çalışmalarda unutulan SEO çalışmaları ise web sitenin, birden parlamasına karşılık zaman içerisinde popülaritesini kaybetmesine neden olabiliyor. SEO çalışmaları pazarlama alanının ana çatısını oluşturmakta, bu alanda es geçilen çalışmalar ise zaman içerisinde sorunlar ve iflasa uzanan olumsuzluklar meydana getirmektedir. Organik sıralamalardan çıkamayan firmalar Adwords reklamları ile yükselmeye çalıştıkça, piyasa içerisindeki rekabet oranı düşmektedir. Bu nedenle girişimlerin kapanmasındaki SEO etkisi çok büyük olmakta, önemsenmeyen SEO çalışmaları firmanın sonunu hazırlamaktadır. Daha düşük bütçelerle daha organik sıralamalar elde etmek mümkün olmaktadır. Doğru strateji bu alanda çok önemlidir. Sağlıklı bir süreç takibi için SEO çalışmalarına mümkün oldukça fazla yer verilmelidir.

Bu şekilde SEO çalışmaları ile ilerleyen sitelerinde günden güne karlılıklarını artırdıklarını görebiliyoruz. Özellikle Tchibo ya da Ekol gibi sitelerin cirolarındaki artışın yüzde 224 oranlarında olması bu başarılı çalışmaların bir bütünü olarak tanımlanabilir. İflasa giden sitelerin büyük çoğunluğunda ücretli bir trafik elde etme yoluna gittikleri ve bu şekilde şirket karlılığını reklam giderlerinin kemirmesi ile olumsuzlukların meydana çıkması doğal bir sonuç olacaktır. Bu alanda girişimlerin kapanmasındaki SEO etkisi küçümsenemeyecek oranda fazladır. Birçok girişimcinin SEO çalışmalarının pazarlama üzerindeki etkilerini göremedikleri ve bu yüzden başarısızlıklarla sonuçlanan girişimler ortaya çıkıyor. Girişimlerin yatırım getirisinin fazla olması için planlı SEO çalışmaları ile yüksek bir pazarlama stratejisi elde edebilirsiniz. Bu şekilde kalıcı bir karlılık ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Seo Çalışmaları başlıklı makalemizde seo çalışması ve seo çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Girişimlerin Kapanmasındaki Seo Etkisi

  1. […] önceki yazımız olan Girişimlerin Kapanmasındaki Seo Etkisi başlıklı makalemizde seo etkisi ve girişimlerin kapsamı hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir