16 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Google 2016’da En Çok Aranan Kelimeler

Google 2016’da En Çok Aranan Kelimeler

Google 2016’da En Çok Aranan Kelimeler 2016 yılının sonlarına yaklaşıldıkça yeni yeni istatistikler yayınlanmaya başlandı. 2016 yılının enlerini yılın son günleri ve yeni yılın ilk günlerinde oldukça fazla konuşacak gibiyiz. Google dünya çapında en çok kullanılan arama motoru olmakta ve internet üzerinden aramalarla ilgili istatistiklerde Google’dan gelmektedir. Bu alanda Google 2016’da en çok aranan kelimeler şeklinde gruplamalar yaparken global ve bölgesel olarak ta anahtar kelimelerin yoğunluğuna bakmaktadır. Özellikle Trends sayfasında yer alan konu başlıkları ülke ve dünya gündeminde hangi kişilerin ya da olayların olduğun daha net bir şekilde gösterebiliyor. Ülkelere göre listeler yayınlayan Google, Türkiye’de de öne çıkan kategoriler ve en çok aranan kelimelere ait istatistikler yayınlamıştır.

Ülkemizde Google 2016’da en çok aranan kelimeler arasında silme nasıl yapılır ve darbe kelimeleri en üst sıralarda yer alıyor. Kişi bazında Aleyna Tilki en çok aranan isim olmuş, dizi olarak Kiralık Aşk kendi kategorisinin birincisi olarak en çok aranan dizi olmuştur. Özellikle ülkemizdeki aramalarda nedir şeklinde soru ile aranan anahtar kelimelerde artık yıl, dünya kadınlar günü, OHAL, saat farkı ve güneş tutulması kelime gruplarının önde olduğu görülmektedir. Nasıl yapılır sorusu başlığında ise KPSS başvurusu, silme ve tanka nasıl çıkılır konularında aramaların yoğunlukta olduğu görülüyor. Bir nevi ülkenin gündemi en çok aranan kelimelerde de ortaya çıkmış olabiliyor.

İsim olarak Google 2016’da en çok aranan kelimeler arasında Aleyna Tilki, sonrasında Oya Aydoğan, Mustafa Koç, Tarık Akan, Emre Mor gibi isimler ilk beşte yer alıyor. Genel aramalarda ise EBA, Pokemon Go, Darbe, Altın fiyatları ve olimpiyatlar ilk beş sırayı alan kelimeler arasında yerlerini alıyor. Dizi olarak Kiralık Aşk sonrasında Eşkıya dünyaya hükümdar olamaz, Aşk laftan anlamaz, No:309 ve Kara Sevda gibi isimler listenin başında yer almaktadır. Bu tür aramalar ülke genelinde yapılan aramalar baz alınarak ortaya çıkmaktadır. Yeni bir yıla geçiş dönemindeki son istatistikler bu şekilde olmakta ve yeni yılda yeni gündemlerle Google yeni istatistikler biriktirmeye başlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan 2016 Seo Trendleri başlıklı makalemizde seo trendleri ve 2016’da seo trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Google 2016’da En Çok Aranan Kelimeler

  1. […] önceki yazımız olan Google 2016’da En Çok Aranan Kelimeler başlıklı makalemizde googledaen ço aranan kelime ve 2016’da google’da en çok […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir