16 Şubat 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Google Analytics Site Hızı Raporu

Google Analytics Site Hızı Raporu

Google Analytics Site Hızı Raporu yapılan son güncelleme olmaktadır. Öncelikle Google Analytics ne demek onu öğrenmek gereklidir. Dönüşümlerinizi ve satışlarınızı ölçmenizi sağlayan bunların yanı sıra ziyaretçilerinizin sitenizi nasıl kullandığını da raporlayan bir analizdir. Yeni eklenen hız raporu da oldukça işinizi kolaylaştıracak bir istatistik ekranı olarak değerlendirilebilir. Bu özellik ile hangi sayfanızın ne kadar hızlı bir şekilde açıldığını görebilirsiniz. Sayfalar arasında daha hızlı, daha yavaş açılanları tek tek listeleyebilir ve çalışmalarınızı bu raporlara göre çok daha başarılı bir şekilde yürütebilirsiniz. Bunun için öncelikle bu alanda kullanmanız gerekli olan kodu bilmeniz gereklidir.

İzleme kodunuzun altına gerekli kodların da yazılması gereklidir. Google Analytics’in yeni sürümünde bu içerik bulunmaktadır. Bu şekilde verilen bu alandan takip edilmesi mümkün olmaktadır. Kod sıralamasını bu şekilde doğru olarak yaptığınızda Google Analytics Site Hızı Raporu sitenizde çalışmaya başlayacaktır. Site hızı raporu ile ilgili temel etkenler bulunuyor. Bunlar arasında ortalama sayfa yükleme süresi de vardır. Sayfa görüntülenmesi bu başlıkta önemli oluyor. Görüntüleme başladığında tarayıcı da görüntülenebilmesine kadar geçen süreyi belirtir. Sunulan sonuç saniye içinde geçen zamandır. Bunun yanında sayfa görüntüleme sayısı da bu alanda izlenebilecek sonuçlar arasında yer alıyor. Bu başlık altında bir tarih aralığı seçebiliyorsunuz. Ve bu aralık içerisinde gerçek görüntülenme sayısı ortaya çıkmaktadır.

Sayfa yükleme örneği içerisinde de ortalama olarak sayfaların yüklenme süreleri hesaplanabiliyor. Özellikle örneklenen sayfalarda yapılan görüntülemenin gerçek sayısı da ortaya çıkabilir. Bunun yanında Google Analytics Site Hızı Raporu içerisinde hemen çıkma oranını da bulabilirsiniz. Bu alanda yapılan oturumlarda tek sayfa olarak yüzde kaç görüntülendiğini analiz edebilirsiniz. Sayfalar raporlamaları içerisinde çıkış yüzdesi de hesaplanabilir. Bu da sayfaların oturumlardaki son oturum olarak yüzdesini verecektir. SEO uzmanları analiz çalışmalarına çok fazla önem verirler. Çünkü bu çalışmalar ile yapacakları çalışmalara yön verebilir ve etkin sonuçlar elde edebilirler. Bu nedenle yapılan tüm analiz çalışmaları çok değerlidir. Kalıcı ve sürekli yükselen başarılan elde etmek için bu alanda kendinizi yetiştirmeniz çok önemlidir.

 

Bir önceki yazımız olan Etkin Tanıtım Yazısı Hazırlama başlıklı makalemizde seo başlıkları ve url optimizasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Google Analytics Site Hızı Raporu

  1. […] önceki yazımız olan Google Analytics Site Hızı Raporu başlıklı makalemizde seo başlıkları ve url optimizasyonu hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir