17 Mayıs 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Google Caffeine Yayında

Google Caffeine Yayında

Google Caffeine Yayında Beta sürümü tamamlanan sistem, önemli yenilikler getirdi. Pek çok açıdan SEO kriterlerini değiştiren Google Caffeine ile çok daha hızlı ve etkili sonuçlar alınması mümkün olmaktadır. İndekslenme hızı noktasında önemli bir aşama kaydetmesinin dışında popüler etki ön planda tutulmaktadır. Sitelerde bulunan popüler içeriklerin çok daha üst sıralarda yer almasını mümkün olmaktadır.

Güncel konuların öncelikli olması aynı zamanda sitenin kalitesini de ortaya koymaktadır. Böylelikle devamlı içerik üreten sitelerin önemi artmaktadır. SEO açısından birçok yeniliği beraberinde getiren Google Caffeine yayında olması, siteler üzerinde değişikleri de beraberinde getirmektedir. Facebook, Twitter gibi sosyal platformların kullanımı da artık çok daha profesyonel olacaktır. Çünkü sosyal medya paylaşımlarına göre de sıralama şekillendirilmektedir. Bu durumda sitelerin sahip oldukları sayfalar dışında sosyal ağlarda da rekabet halinde olmasını beraberinde getirmektedir. Takipçi sayısı dışında yapılan paylaşımların etki gücüne göre siteler tanımlanmaktadır. Bu kapsamda büyük bir yenilik getirmesinden dolayı sosyal medya uzmanları ön plana çıkmaktadır. SEO işlemlerinde önemli bir etkiye sahip olan reklam ve tanıtımlar çok daha yüksek bir güce ulaşmaktadır. Bununla birlikte açılma süreleri de etki dahiline alınmaktadır. Google sıralamaları üzerinde sitelerin açılma süresine pay verilmektedir. Bu durumda sitenin sahip olduğu alt yapı kalitesini gösterir cinstendir. Çünkü yapılacak SEO işlemlerinin dışında yeterli kapasiteye sahip olmayan sitelerin sıralamada geriye düşmektedir.

Çok daha temiz sitelerin kalıcı bir şekilde bulunması sağlanmakla birlikte sadece SEO aşamalarının etkili olmasının da önüne geçilmektedir. Google Caffeine yayında olmasının pek çok önemi bulunmaktadır. Yenilenen sistemlerin SEO faaliyetlerine katılmasının sağlanması noktasında önemli bir fayda getirmektedir. Bu kapsamda çok daha geniş bir çerçevede rekabeti sağlamaktadır. Bu durumda sitelerin çok daha profesyonel bir şekilde yönetilmesinin şart olduğunu göstermektedir. Gerek kurumsal gerekse kişisel internet sitelerinin çok daha düzenli bir çalışma sonucunda yükselebilme olanağı da tanınmaktadır. İşlem boyutlarına göre farklılıklar bulunsa da sosyal medyanın giderek artan etkisi görülmektedir. %50 oranında değişen SEO kriterlerinin kısa süre içinde her site tarafından benimsenmesi de beklenmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Google Panda Uyumlu Makale başlıklı makalemizde google panda uyumlu makale hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Google Caffeine Yayında

  1. […] önceki yazımız olan Google Caffeine Yayında başlıklı makalemizde google caffeine yayında hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir