17 Şubat 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Google Cezaları Ve Nedenleri

Google Cezaları Ve Nedenleri

Google Cezaları Ve Nedenleri konu başlığında pek çok kimsenin bilgisi bulunmuyor. Bu konunun bilinmesi karşılaşılması muhtemel sorunlar karşısında tedbir almak olarak avantaj sağlayacaktır. Pek çok webmaster’in başına gelen ve forum sitelerinde çözüm aranan bu konular hakkında bilgi sahibi olmak gereklidir. Bu alanda farklı cezalar bulunuyor. Bunların başında genel olarak en çok bilinenler arasında yer alan Sandbox olmaktadır. Bu bir filtreleme cezasıdır. Bu cezayı alan siteler hit kaybına uğrayabilir, daha da kötüsü aramalarda hiç görünmeyebilir. Bu cezanın alınmasındaki en önemli etken ise aşırı backlink alınmış olmasıdır. Ya da kopya içeriklerin paylaşılmış olması da bu sonuçları ortaya çıkarır.

-30, -60, -90 cezasında ise sitenizin sıralaması 30 sayı ile 60 sayı arasında bir düşüş ortaya çıkarır. Site içi optimizasyonlara önem verilmemesi ve kalitesiz backlink kullanımı bu cezayı almanıza neden olabilir. Özellikle sahte hit oluşması da bu tür cezaları almanızda etkili olacaktır. Bu alanda Google cezaları ve nedenleri arasında -900+ cezası da bilinmesi gereken bir başlıktır. Siteniz oldukça yüksek sıralardayken arayıp ta bulamayacağınız bir sıralamaya gerilediğinde muhtemelen bu cezayı almış olabilirsiniz. Bu aslında bir uyarıdır. Eğer SEO çalışmalarınızda düzenli ve etkili çalışmalar yapmazsanız Sandbox cezası alabilirsiniz. Bu cezanın alınmasında da link kullanımları etkili olabilir.

En çok bilinenler arasında kopya içerik cezası bulunuyor. Pek çok site bu cezaya maruz kalmıştır. Farklı sitelerden alınan içerikler kopya olarak değerlendirilir. Ve Google algoritmaları artık bu kopya içerikleri tespit edebilmekte oldukça başarılı ve hızlı olmaktadır. Bu alanda Google cezaları ve nedenleri arasında bu cezadan kurtulmak için bu içeriklerin azaltılması gereklidir. Bunun yanında tek bir kelime ile hit olmaya çalışmamak olarak ta değerlendirilebilir. Siteniz bazı kelimelerde üst sıralarda yer alabilir. Gerilediğiniz kelimelerden çok fazla link aldığınızda Bomb cezası alabilirsiniz. Bu yüksek sıralarda olduğunuz kelimelerde de düşüşler yaşanabilir. Tek amacı SEO olarak üst sıralarda yer almaya çalışan sitelerin ise Cloaking cezası alması muhtemel gibi görünüyor. Bunların yanında 6. Sıra cezası da sayılabilir. Farklı sebeplerden dolayı sitenizin konumu 6. Sıraya gerileyebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Growth Hacking Nedir ? başlıklı makalemizde growth hacking hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Google Cezaları Ve Nedenleri

  1. […] önceki yazımız olan Google Cezaları Ve Nedenleri başlıklı makalemizde google cezazları ve nedenleri hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir