26 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Google Chorme Seo Eklentileri

Google Chorme Seo Eklentileri

Google chorme SEO eklentileri hakkında ve SEO hakkında öğrenmek istediğiniz merak ettiğiniz ne varsa sizlere bu yazımda kolay bir anlatım ile bahsetmeye çalışacağım. Umarım faydalı olur ve sizlerde zor terimler yerine bu basit anlatımlı yazım ile daha hızlı bir şekilde konuyu kavrayabilirsiniz. SEO kelimesini artık bilmeyen kalmamıştır diye düşünüyorum. İnternet sitelerinde o kadar çok bahsi geçiyor ve konuşuluyor ki yinede kısaca bir özet geçmek isterim. SEO, İngilizce bir kısaltma olan bu sözcüğün Türkçe anlamı arama motorları optimizasyonu olan bu sözcük web sitesi tasarımcıları veya blog yazarları direkt olarak ilgilendiren bir mevzudur. Çünkü her insan özenerek emek harcayarak en önemlisi büyük paralar dökerek kurduğu sitelerinin her daim arama motorlarında üst sırada kalarak popüler olmak ister.

Bu noktada yapılacak birkaç alternatif vardır. Ya iyi bir SEO danışmanlık merkezinden SEO hizmeti almak ya da kendiniz uğraşarak biraz araştırma yaparak SEO eklentileri ve SEO kurallarını analiz edip o doğrultuda bir site hazırlayabilirsiniz. SEO eklentilerinin başında Google chorme SEO eklentileri bilmek gelir. En popüler ve en gerekli olan SEO eklentileri: Alexa Traffic Rank, NoFollow, Word Count, SEOquake,  Majestic Backlink Analyzer, MozBar, SEO & Website Analysis, Wappalyzer. Bu sözcüklerin yabancı ve karışık olması kafanızı karıştırmasın. Aslında çok basit ve kolaydır. Kısa kısa tanımlamak gerekirse: Alexa Traffic Rank: web site ölçümleme cihazıdır. NoFollow: linkle atanan değeri kırmızı çerçeveye koyarak gösterir. Word Count: üretmiş olduğunuz içeriği sağ tık yaparak kelime sayısını göstermeye yarar.

SEOquake, bu aracı her site kurucusu site içi optimizasyon yaparken kullanması gerekir. Majestic Backlink Analyzer, kendininiz ve rakiplerinizin link profillerini görebildiğiniz analiz aracıdır. MozBar: puanlama sistemi yaparak sitenize bir nevi not veren bir araçtır. SEO & Website Analysis: sitenizin sağlık durumunu, meta ve heading etiketlerinizi, site içinde tekrar eden kelime yoğunluğunuzu ve daha birçok durumu bu eklenti ile öğrenebilirsiniz. Bu Google chorme SEO eklentileri bilmek ve satın alarak kullanmak size birçok getiri ve artı sağlar.

 

Bir önceki yazımız olan Google Trends başlıklı makalemizde google trends hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Google Chorme Seo Eklentileri

  1. […] önceki yazımız olan Google Chorme Seo Eklentileri başlıklı makalemizde google chorme seo eklentilerihakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir