23 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Google Penguen Güncellemesi ve Seo

Google Penguen Güncellemesi ve Seo

Google Penguen Güncellemesi ve Seo çalışmaları ile kullanıcılara daha kaliteli ve doğru arama sonuçları sunulabilecektir. Google hemen hemen her ay sessiz sedasız 40- 50 güncellemeyi devreye koymaktadır. Bu alanda yapılan güncellemelerin getirdiği yeniliklerin SEO alanında nasıl değişimler ortaya çıkaracağını iyi takip etmek gereklidir. Genel olarak yüksek kalitedeki siteler yapılan güncelleme ile hep üst sıralara taşınır. Ancak çıkış linkleri ile alakasız olan yazılar ve anahtar kelime doldurma çabası ile elde edilen içerikler webspam olarak değerlendirilmektedir. Yapılan güncellemeler ile bu tarz sitelerin yapılan yüzde çalışmaları ile anında yakalanması mümkün olacaktır. Özellikle hazırlanan içeriklerde yazı ile alakasız olan linklerin sıralamasını bu güncellemeler ile kaybetmesi söz konusudur.

Google genel olarak bu güncellemeler ile ticari öneme sahip olan kelimelerle iyileştirmeler amaçlıyor. Panda güncellemesinin yüzde 12’lik bir kısmı etkilediği görülmüştü. Google Penguen Güncellemesi ve SEO çalışmaları ile de yüzde 3’lük bir kısmın etkilenmesi söz konusu olacaktır. Bu güncelleme genel olarak bakıldığında tüm dillerde aynı anda aktifleşmiş oldu. Ancak yapılan sonuçlarda farklı dillerdeki arama sonuçlarında farklı etkilenme oranları görülüyor. Buradaki ana etken ise çok fazla spam olan dillerde daha fazla etkilenme oranlarının ortaya çıkması olacaktır. Özellikle Polonyaca lehçesinde yüzde beşlik bir oran karşımıza çıkıyor.

Genel olarak SEO çalışmalarındaki etkilerine bakacak olursak ise webspam yapmadan içeriğinizin her zaman daha özgün, faydalı  olması gereklidir. Google en iyi kullanıcı tecrübesi elde edebilmek adına kendini geliştirmeye devam ediyor. SEO uzmanlarına düşen ise siteler üzerinde daha kaliteli çalışmalar yürütmek olacaktır. Özellikle Google Penguen Güncellemesi ve SEO çalışmalarında gizli yazı ve linklerden kaçınmak gereklidir. Bunun yerine otomasyon yazılımları kullanmak çok daha pratik ve kullanışlı olacaktır. Kaliteli içerik her devrin en geçerli akçesi olmakta ve bu güncelleme içerisinde de siteleri üst sıralara taşıyacak bir uygulma olacaktır. Misafir yazarlara yer vermek ve link değişimlerinden kaçınmakta bu güncellemede sitenizin sıralama kaybetmesinin önüne geçebilecek tedbirler arasında yer alıyor. Genel olarak arama motorları için değil de ziyaretçileriniz için içerikler oluşturduğunuzda sıralamanızın üst sıralarda yer alması doğal bir sonuç olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan SEO ve Doğallık başlıklı makalemizde seo ve doğallık hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Google Penguen Güncellemesi ve Seo

  1. […] önceki yazımız olan Google Penguen Güncellemesi ve Seo başlıklı makalemizde google penguen güncellemesi ve seo hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir