12 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Google Pozisyon Bulucu

Google Pozisyon Bulucu

Google Pozisyon Bulucu ile SEO çalışmalarınızın hangi aşamada sitenize katkı sağladığını görebilirsiniz. Yaptığınız ya da yapacağınız SEO çalışmalarının öncelikle belirli analizler üzerine kurulması çok önemlidir. SEO uzmanları bu nedenle ilk etapta sağlam verilere dayanan çalışmalar ile işe başlar. Sonrasında çalışmalarının geldiği noktayı bu tarz araçlarla kontrol ederek, sonuçlar üzerinde başarısını ya da eksik kalan kısımlarını okuyabilir. Bir web sitesinin durumunun adım adım takip edilmesi ve anahtar kelimelerin tek tek sorgulanması oldukça uzun bir zaman alabilir. Bunun için kullanabileceğiniz sıra bulucu ile geniş bir analizi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

SEO çalışmaları ile sitenizin üst sıralara çıkabilmesi söz konusudur. Dikkat edeceğiniz birkaç püf noktası bile sıralamada çok fazla rakibinizi elemeniz anlamına gelir. Bu nedenle kullanacağınız SEO araçları çalışmalarınızı daha da başarılı ve hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Bu alanda farklı servislerin sunduğu GOOGLE Pozisyon Bulucu programlarını kullanabilirsiniz. Genel olarak anahtar kelimelerin sorgulanmasını sağlayan bu programlar, Türkçe karakterli domainlerde de aramalar yapabiliyor. 1000. Sıraya kadar sorgulama yapabilen bu programlarda farklı dillerde listelemelerde yapabilmek mümkün olmaktadır. Google sıralamanızı takip etmek çok önemlidir. Çünkü ilk sıralarda yer almak online piyasanın sektörünün içerisindeki yüzde 70’lik kısmında yer almak anlamına gelecektir. İnternet kullanıcıları için daha faydalı ve özgün içerikler hazırlayarak, tanıtım yazıları ile sitenize doğal bir akış sağlayarak, Google nezdinde de ilk sıralarda yer alması gereken bir site olacaksınız.

Arama motorlarında öne çıkabilmek sitenizin Google reklamlarından başlamak üzere gelirlerinin artmasını sağlayacaktır. SEO çalışmalarınızın ilerlemesinin yanında GOOGLE Pozisyon Bulucu gibi araçlarla da çalışmalarınızı sürekli olarak desteklemek çok önemlidir. Analizler yaparak ilerlemek, doğru ve sonuç odaklı işlemler olarak değerlendirilebilir. Analizler yaparak eksik kaldığınız alanları bulabilir ve bu alanlarda yeni stratejiler geliştirerek web sitenizi ön sıralara çıkarabilirsiniz. SEO çalışmalarınızda URL seçimlerinden başlayarak kullanıcılara hitap eden çalışmalar yapmak, arama motorları içinde değerinizin artmasını sağlar. Google özellikle yapay çalışmaları anında fark eder. Ve sıralamalarda gerilere atarak sitelere farklı düzeylerde cezalar verebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Google Webmaster Aracı Güncellemeleri başlıklı makalemizde google webmaster aracı güncellemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Google Pozisyon Bulucu

  1. […] önceki yazımız olan Google Pozisyon Bulucu başlıklı makalemizde google pozisyon bulucu hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir