13 Şubat 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Google Sıra Bulucu

Google Sıra Bulucu

            Google sıra bulucu Seo çalışmalarınızı test edebileceğini araçlar arasında yer alıyor. SEO uzmanları farklı ve birbirini takip eden etkin çalışmalar içerisinde olabilir. Bir yapboz şeklide düşünebileceğiniz parçaları birleştiren SEO uzmanları, çalışmalarının neticesini bu araçlarla analizler yaparak sürekli takip ederler. Sitenizin Google aramalarında kaçıncı sırada olduğunu görmek çalışmalarınız için avantaj oluşturabilir. Özellikle gerilerden kalan bir sitenin ön sıralara doğru ilerleyebilmesi adına taktikler değiştirilebilir. Sadece kendi sitenizi değil, rakiplerinizin sitelerini de kontrol edebilir ve bu şekilde daha etkin bir şekilde rekabet etme imkanı elde edebilirsiniz. Bunun için sunulan programda web sitenizin adresini, anahtar kelime sayısını ve sonuç sayısını belirtmeniz yeterli olacaktır.

Hızlı ve güvenilir bir şekilde sonuçlar alabileceğiniz Google sıra bulucu araçları ile detaylı analizler yapabilirsiniz. Başarılı bir SEO uzmanı bu alanda mümkün olduğunca hem kendi sitesini, hem de rakiplerini takip eder. Bu şekilde alınabilecek önlemler varsa alınır. Bu aracı kullanarak Google içerisinde kaçıncı sırada olduğunuzu bulabilirsiniz. Tüm SEO çalışmalarının temelinde arama motorlarında ilk sıralarda yer almak bulunur. İlk sıralarda yer alan siteler, milyonlarca rakiplerinin önüne geçerek çok daha etkin bir reklam yapabilir ve aktif ziyaretçi kitlesine ulaşabilir. Bu e- ticaret siteleri için ne kadar önemli ise, blog ya da haber siteleri içinde aynı öneme sahiptir.

SEO çalışmalarının amacında bu şekilde üst sıralarda listelenmek olsa da, özgün çalışmalar ve kopya içerik kullanımından uzak durmakta, basit ve etkin bir SEO tekniğidir. Doğal olması itibari ile de sitenizin daha hızlı bir şekilde sıralamasının yükselmesini sağlar. Bu alanda Google sıra bulucu ile sitenizi istediğiniz her an analiz edebilir ve hangi sırada yer aldığınızı öğrenerek farklı stratejiler geliştirebilirsiniz. Sitenizi üst sıralara yükseltebilecek pek çok çalışma bulunuyor. Bunlar arasında hızlı ve güvenilir sonuçlar alabileceğiniz bu araçları kullanarak ta analizlerinizi ve değerlendirmelerinizi daha sağlam temeller üzerinde şekillendirebilirsiniz. Bir web sitesinin kuruluş amacı, arama motorlarında üst sıralarda yer alarak milyonlarca rakibinin hem reklam, hem satış alanında önüne geçmektir.

 

Bir önceki yazımız olan Trustrank Nedir? başlıklı makalemizde google sıra bulucu hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Google Sıra Bulucu

  1. […] önceki yazımız olan Google sıra bulucu başlıklı makalemizde google sıra bulucu hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir