21 Aralık 2016
Kategori:
Genel
Yorumlar: 1

Google Translate Çevirileri

Google Translate Çevirileri

Google Translate Çevirileri online kullanımların tartışılmaz lideri olan Google, çeviri konusunda yetersiz kaldığınız fark ederek yenilikler aramaya başladı. Bu alanda Google translate çevirileri offline olarak çalışabilmesi ile de çok fazla kullanılıyor. İlk defa 2006 yılında kullanıma açılan bu sözlük, Fransızca ve İngilizce alanında tercümeler yaparken artık 50’den fazla dil için çeviriler yapabiliyor. Erişim kolaylığı olabilmesi açısından mobil cihazlarda da kullanıma çılan bu uygulama sayesinde kullanım oranı da hızla artmaktadır. Talep arttıkça Google bu alanda yeniliklere ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyaçlar çerçevesinde yeni çalışmalar yapılıyor. Translate comunity platformu bu alandaki yenilikler arasında sayılabilir.

Bu platformun kurulmasında dünya genelinde Google kullanıcılarını en çok aranan cümlelerde tercümeler yaparak bir öneri ekranı oluşturmasını sağlamaktır. Bu alanda Google translate çevirileri için şirket belirli tarihlerde bu sözcüklerin yer aldığı listeleri yayınlamakta ve platform üzerinde paylaşılmaktadır. Bu alanda ülkemizdeki aramalarda Google çevirilerinden en çok hangi kelimeler arasından yardım istediğine bakılacak olursa farklılıklar bulunduğunu görebiliriz. Kameradan seni görebilir miyim, benimle tanışır mısın, çok şaşırmak gibi kelimelerin en çok arananlar listesinde yer aldığınız görmek çok fazla şaşırtıcı olmasa gerek. Google gelişmiş algoritmaları ile kullanıcılarına her geçen yeni gün çok daha başarılı ve faydalı hizmetler vermeye çalışıyor. Bu alanda yapay zeka uyumlu algoritmalar devreye giriyor ve yakın bir gelecekte karşınızda bir sonraki adımınızı tahmin edebilecek uygulamalar görebilecek gibi görünüyor.

SEO çalışmaları ile web sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkarabilirsiniz. Profesyonel anlamda çalışmalarınızı desteklemek, Google içerisinde fark edilmenizi sağlayacaktır. Google kendi içerisinde yenilikler kurarak çalışmalarını geliştirmeye çalışırken kullanıcılarının da kendini geliştirmesi gereklidir. Bu alanda Google translate çevirileri ülkemizde çok fazla kullanılmakta, geliştirilen her yeni kullanım ile birlikte kullanıcı deneyimi alanında çok daha fazla fayda elde etmek mümkün olmaktadır. Google algoritmaları değişen pazarlama stratejileri gereğince değişmektedir. Bu da SEO çalışmalarının da yenilenmesini ve değişmesini gerektirecektir. Google geliştirdiği tüm algoritmaları ile daha fazla doğallık, kalite ve özgün içerik dikkate almakta ve bu şekilde çalışmaların daha popüler olmasını sağlamaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Google Phantom 4 başlıklı makalemizde google phantom 4 hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Google Translate Çevirileri

  1. […] önceki yazımız olan Google Translate Çevirileri başlıklı makalemizde google translate ve çevirileri hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir