26 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Google Webmaster Aracı

Google Webmaster Aracı

Google Webmaster Aracı Devir internet devri. İnsanlar neredeyse bütün işlerini internet üzerinden yaparak resmen teknolojinin bütün nimetlerinden faydalanıyorlar. Hal böyle olunca web sitesi tasarımcıları da işlerinde ve alanlarında en iyi olmak için tüm ayrıntılara önem vererek bir site hazırlamak zorundadırlar. Çünkü rakipleri en iyi imkânları kullanarak alanlarında bir numara olmayı başardıkları için bu sektörde yer almak kolay değildir. Ne kadar emek verirseniz o kadar kazanabileceğiniz internet dünyasında mutlaka sizlerde yardım alarak ve bazı Google webmaster aracı gruplarından kendinize uygun araçları indirmeniz ve kullanmanız gereklidir. Bu araçları hedefinize uygun şekilde doğru yerlerde kullanırsanız sitenizin arama sonuçlarını ve google ile alakalı olan kısımlarını yönetmenizi sağlar.

Site tasarımcıları Google webmaster aracı kullanarak sitenizden daha iyi verim alabilirsiniz. Bu uygulamayı nasıl kullanacağınızdan ve uygulamayı kullanarak neler elde edebileceğiniz hakkında sizlerde bilgilerimi paylaşacağım. Kolay ve açık bir anlatımla sizlerde bu konu hakkında aklınızda en ufak soru işareti bırakmadan açıklamayacağım. Sayfanıza ekleyebileceğiniz ufak bir kodla ile bu sistemi çalışılabilir hale getirebilirsiniz. Bu uygulama ile tarama hızını ayarlayabilir ve daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Sitenizde hangi dili kullanmak istiyorsanız kolaylıkla seçebilirsiniz. Sitenizde bulanan iç ve dış bağlantılarınızı görme imkânı bulursunuz. Site haritalarını yollayarak sitenize daha hızlı ulaşım yapılmasını sağlayabilirsiniz. Sitenizin performansı hakkındaki puanını görebilirsiniz ve bu duruma bağlı çalışma başlatabilirsiniz.

Ayrıca Google webmaster aracı sayesinde Sitenize google arama motorunu kullanarak gelen kişilerin sitenize ulaşmak için hangi kelimelerden geldiklerini görebilir ve en sık arama yapılan kelimeler google sıralamanız tablo şeklinde görebilirsiniz. En çok ziyaret edilen sayfalarınıza dair yüklenme sürelerini görebilirsiniz. Bu sayede eğer uzun yüklenme süresi olan sayfanı varsa onu keşfeder ve daha hızlı yüklenmesi için bazı yollara başvurabilirsiniz. Sitenizin anahtar kelimelerini görerek hedefinize uygun anahtar kelime değişikliği yapabilirsiniz. Eğer bir adres değişikliği yapmak istiyorsanız bunu kolay bir şekilde bildirerek daha iyi verim alabilirsiniz. Bu anlattıklarım bilgiler sayesinde  sizlerde amacınıza uygun web siteniz ile ilk sıralarda yer alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Html Tidy Eklentisi başlıklı makalemizde html tidy eklentisi hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Google Webmaster Aracı

  1. […] önceki yazımız olan Google Webmaster Aracı başlıklı makalemizde google webmaster aracı hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir