12 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Google’dan 1 Hamlesi

Google’dan 1 Hamlesi

Google’dan 1 Hamlesi ile yeni bir kullanım ortaya çıkacaktır. Yeni hayata geçen bu servis ile sosyal etkileşim düğmesi geliyor. Web sitelerinin de dâhil olacağı bu platform için ilk etapta ön kayıt formu oluşturulmuştur. Pek çok web sitesi ise facebook içerisinde yer alan beğen butonunun bir rakibi olarak bu yeniliği lanse ediyor. Ancak bunun tam aksini düşünenlerde bulunuyor. Google genel olarak baktığınızda arama sonuçlarına sosyal bir şeyler eklemektedir. +1 düğmesi içerik hakkında bir puanlama olarak kullanılırsa ya da reklamlarda puanlama olarak tercih edilirse daha da başarılı olabilir. Ancak puanlamaya katılabilmek için Google hesabınızın olması gereklidir. Yapılan puanlamalar profillerde de yer alabilir.

+1 çalışmasından önce ise Google’ın profil sayfalarında da güncellemeye gittiği görülmektedir. SEO açısından Google’dan +1 Hamlesi eğer bilgi ve içerik olarak kaliteli sunumlar yapan web siteni var ise faydalı olacaktır. +1 verilerinin arama sonuçlarına yansıtılması ile yeni bir SEO trendi ortaya çıkabilir. Fayda ve kalite oranı düşük bilgiler ve puanlama alanında zayıf kalabilir. Bu da arama sonuçlarında sıralamanızı negatif olarak etkileyebilir. Bu nedenle web sitesi sahiplerinin yeni gelen güncellemelere ayak uydurabilmek adına bu yenilikleri adım adım takip etmesi önerilir. Ve site içeriklerindeki kaliteyi daha fazla kullanıcılara sunabilme adına gelişen bu yeni tekniklere karşı da hazırlıklı olmak, bu tür güncellemeler sonrasında sıralamanızı kaybetmenizin önüne geçebilecektir.

SEO açısından en önemli kriter kaliteli bilgi ve içerik sunan siteler olmaktadır. Bu nedenle Google’dan +1 Hamlesi ile kaliteli içerik sunan sitelerin bir adım daha öne geçebileceği söylenebilir. Google algoritmalarında yaptığı yenilikler ile her zaman için daha kullanışlı arama sonuçları sunmayı hedefliyor. Bu nedenle de yeni geliştirdiği uygulamalarının pek çoğunda yapay zekâ uygulamalarına yer veriliyor. Bu şekilde kullanıcıları şaşırtmaya yönelik, kalitesi içerik sahibi web siteleri her geçen gün elenmekte ve sadece kaliteli içeriklere sahip olan web sitelerinin ilk sıralara yükselmesi söz konusu olabilmektedir. Özellikle yeni geliştirilen güncellemelerle pek çok web sitesinin tahtından edilmesi de mümkün olabilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Google Webmaster Aracı Güncellemeleri başlıklı makalemizde google webmaster aracı güncellemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Google’dan 1 Hamlesi

  1. […] önceki yazımız olan Google’dan 1 Hamlesi başlıklı makalemizde google’dan 1 hamlesi hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir