17 Şubat 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Growth Hacking Nedir ?

Growth Hacking Nedir ?

Growth Hacking Nedir ? konu başlığı son zamanlarda internette hızla yayınlan bir cevap olmaktadır. Bu kavram hakkında kaynak olarak çok fazla açıklamalar bulunmuyor. Ancak uygulamalarla bu terimin tamamen kavranması sağlanabilir. Sözlük anlamı olarak bu kavrama baktığımızda çeşitli analiz çalışmaları sonucunda optimizasyon işlemlerinin daha etkin bir şekilde yapılması olarak tarif edilebilir. Yapılan büyüme planlarının sağlam bir temel üzerinde konumlandırılması oldukça önemli bir avantaj getirecektir. Yapılan analizler için ise Google Analytics, sosyal medya ölçümlemeleri sayılabilir. İçerik pazarlaması ya da viral pazarlama materyallerini de yapılacak bu analiz başlıkları içerisinde değerlendirmek mümkün olacaktır.

Özellikle yeni girişimciler için Growth Hacking Nedir bu başlık çok daha fazla önemlidir. Çünkü kısıtlı olan sermaye tüketimi daha düşük bütçelerle büyüme grafiği planlarının yapılmasını mecburi kılar. Esasında günümüzde sadece küçük çaplı internet projeleri değil, veri depolama siteleri gibi kullanıcılarda oldukça aktif bir şekilde bu stratejiyi kullanmaktadır. Bu alanda en belirgin başarı örneğini Twitter’ın kurtarıcısı olan Sean Ellis’in çalışmalarında görmeyiz. Bir Growht Hacker olarak görev yapan Ellis, Twitter’in ilk kullanılmaya başladığı dönemlerde kullanıcıların çok fazla şifrelerini unuttuklarını ve bu durum sonrasında uygulamaya tekrar girmediklerini tespit etmiştir. Sonrasında mailler, mesajlar kullanarak üyelerin üyeliklerini aktifleştirmeleri bakımından oldukça etkin bir yol takip etmiştir.
Geleneksel metotlarda strateji oluşturulurken daha çok sanatsal ve görsel kampanyalara ağırlık verilir. Ancak Growth Hacking Nedir konu başlığında tamamen verilere dayalı kararlar alınmakta ve başarı çok daha garanti olmaktadır. Bu alandaki uzmanlar her konudan biraz bilgi sahibi olmayı tercih eder. Özellikle son kullanıcıların uzun vadede kullanımlar yapması için analizler yapılmakta ve bu alanda satış stratejileri geliştirilmektedir. Uzmanlar öncelikle büyüme planı oluşturmakta ve detaylı olarak hazırlanan bu palan adım adım uyum sağlanabilmesi için özel ve titiz çalışmalar sürdürülmektedir. Bu alanda planlama yaparak kısa bir süre içerisinde ani bir çıkış yakalayabilir ve tüm stratejiyi bu çıkış üzerinden sürdürerek devam ettirilebilir. Bu şekilde siteye çok daha güçlü bir ivme kazandırılabilir. Ve daha başarılı sonuçlar alınabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Güncel Konularda Hızlı Seo Çalışması başlıklı makalemizde güncel konularda hızlı seo çalışması hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Growth Hacking Nedir ?

  1. […] önceki yazımız olan Growth Hacking Nedir ? başlıklı makalemizde google cezazları ve nedenleri hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir