17 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Hızlı Seo Teknikleri

Hızlı Seo Teknikleri

Hızlı Seo Teknikleri için ilk bakışta teknik analizlerin yapılması önemlidir. Yol haritası olabilecek bilgileri takip ederek site çalışmalarınızda sıralamalarda çok daha üst sıralarda yer alabilirsiniz. Üç başlık altında bu kriterler sıralanabilir. Bunlar arasında ilk olarak mimari yapı incelenmelidir. Bu alanda özellikle gereksiz yönlendirmeler kaldırılmalıdır. Özellikle nofollow çalışmaları öne çıkarılmaktadır. Ardından ise indexleme ve sitede gezinme alanında karşılaşabileceğiniz farklı özellikler bulunabiliyor.  Sunucu hatalarının olması SEO çalışmalarınızı olumsuz etkileyebilir, bunun yanında ise yönlendirmelerde, noindex çalışmalarında, robots.txt dosyalarında yapılan çalışmaların etkin SEO teknikleri olarak doğru bir şekilde kullanılması gereklidir. Doğru metotlar üzerinden çalışmalarınızı sürdürdüğünüzde bir saat gibi kısa bir süre içerisinde sitenizin ihtiyacı olan temel özellikleri belirleyebilirsiniz.

Mimari ve indexleme çalışmalarının yanında site içi SEO çalışmaları ve duplite içeriklere de gereken önem verilmelidir. Tüm bu terimler ilk bakışta yabancı gelebilir. Ancak kullanacağınız bazı püf noktaları bu kullanımları daha aktif bir şekilde kullanabilmenize olanak sağlayacaktır. Bu alanda Hızlı Seo Teknikleri arasında hedef sitenizi incelemek adına bazı araçlara ihtiyacınız bulunuyor. Bunlardan birincisi SEO Toolbar olmaktadır. Bu eklenti ile sitenizdeki örümceklerin gezinmesi gereken arama motoru botlarının gezinmesini engelleyen durumların olup olmadığı hakkında fikir edinebilirsiniz. Tarayıcılara göre kullanacağınız SEO araçları değişebilir. Google Chrome ve Firefox gibi tarayıcılarında CSS disapled yaparak User Agent kullanımları tercih edilebilir. Googlebot seçerek arama motorlarının sitenizi nasıl gördüğü ile ilgili veriler elde edebilirsiniz.

Kopya ve çifte içerik sorunlarının analizlerinde ise Google aramalarında farklı analizler yapabilirsiniz. Özellikle index analizi yapabilir ve duplicate içerik kontrolü içinde bu analizlerin yapılması oldukça önemli olacaktır. Sitenizde URL problemleri de olabilir. Bunları incelemek için 302, 301, 404 durumlarında kullanabileceğiniz web master araçları bulunuyor. Hızlı bir bakış olarak kullanabileceğiniz bu Hızlı Seo Teknikleri ile 20 dakika gibi kısa bir süre içerisinde sitenizi tamamen kontrol etmeniz mümkün olacaktır. Yapısal SEO sorunlarını inceleyebilir ve indexleme alanında sitenizin herhangi bir cezası olup olmadığı da kullanılabilir. Bu alanda SEO backlink çalışmalarına önem vermek ve bu konuda belirli birikime sahip olmakta işinizi oldukça fazla kolaylaştıracaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Hızlı Seo Yöntemleri başlıklı makalemizde hızlı seo yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Hızlı Seo Teknikleri

  1. […] önceki yazımız olan Hızlı Seo Teknikleri başlıklı makalemizde hızlı seo teknikleri hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir