12 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Html Tidy Sorunsuz Kodlama

Html Tidy Sorunsuz Kodlama

Html Tidy Sorunsuz Kodlama bu alanda pek çok hatayı aynı ekranda görebilirsiniz. Bu eklenti W3C tarafından desteklenmektedir. İsminin bu şekilde olması ise W3C çalışanı tarafından yazılmış olmasından kaynaklanmaktadır. Web sitelerinizin kullanımlarında bu hatalar nedeni ile SEO kalite puanı düşer. Ve çok daha önemli bir sorun olarak web tarayıcıları sitenin doğru bir şekilde okunmasını güçleştirir. Bu da sitenin yavaşlamasına neden olacaktır. Bu eklenti ise sitenizde oluşan Html Validator hatalarını, yanlış kodlama durumlarını hatta frame hatalarını bile çok rahat bir şekilde tespit edebilirsiniz. Eklentiyi kullanarak sayfaya girdiğiniz andan itibaren kaç adet hatanız olduğunu tespit edebilirsiniz.

Hataların tespit edilmesinin yanında sağ köşede bulunan alana tıklayarak bu hataların ayrıntılarını da bulabilmek mümkün olacaktır. Bu alanda Html Tidy Sorunsuz Kodlama denilmesindeki bir özellikte hatalarınızı bulmanızın yanında düzeltebilmeniz içinde gerekli örnekler sunmasıdır. Web sitenizin doğru ve düzenli bir kodlamaya sahip olmasını sağlamakta çok önemlidir. Bunun için bu eklentinin bir numaralı yardımcınız olmanızı sağlanabilir. Genel olarak bakıldığında bu aracın HTML hatalarını görebilmenizi sağlayan bir yardımcı olarak tanımlanması mümkün olacaktır. Özellikle HTML sayfanızda oluşan hataların ve hata sayısının tarayıcının durum çubuğunda gösterilmesi de işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Hatayı görmenizi sağlar, ayrıntıları incelemenizi sağlar, hatta bu hatanın düzeltilmesi için örnekler sunar.

Bu alanda Html Tidy Sorunsuz Kodlama uzantısı içinde bulunan hatalar üç kategoride sınıflandırılmaktadır. İlk kategori Errors olmakta ve kodlama alanında yapılan hataları göstermektedir. İkinci kategori ise Warnings olmakta ve otomatik olarak düzelebilecek html hatalarını görebilmenizi sağlayacaktır. En sonuncu kategoride ise Optional olarak bulunan accessibility warnings olmaktadır. Bu kategoride ise isteğe bağlı olarak erişilebilen uyarılar bulunacaktır. SEO alanında hatasız bir kodlama çok önemlidir. Çünkü yaşadığınız her problem sitenizin görüntülenmesinde ve sunulmasında farklı aksilikler ortaya çıkarabilir. Kullanacağınız bu tür eklentiler ve araçlarla analizler yapabilir ve sürekli takip ederek hata oluştuğu anda bu hataları anında engelleyebilirsiniz. Bu da SEO çalışmalarınızın kesintiye uğramadan devam etmesini sağlayacak bir tedbir olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Kopya İçerik SEO İlişkisi başlıklı makalemizde kopya içerik seo ilişkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Html Tidy Sorunsuz Kodlama

  1. […] önceki yazımız olan Html Tidy Sorunsuz Kodlama başlıklı makalemizde html tidy sorunsuz kodlama hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir