26 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Html Validator Tidy

Html Validator Tidy

Html Validator Tidy düzenli ve derli toplu, validator ile doğrulanmış bir site olarak bilinmektedir. Web siteleri oluşturulurken sayfaların web tasarımı da gerçekleştirilmektedir. İçeriğinde video, yazılar ve görüntülere sahip bu web sayfaları arasında bağlantıyı html sağlamaktadır. Bunun için html valdator tidy olarak bu görsel görünüm ve kullanıcıların kullanımına etki eden düzen pratik kullanım kolaylığının alt yapısını oluşturmaktadır. Sitelerin uygunsuz, hatalı veya kopya içeriklerden arınmasını, Google arama motorlarında üst sıralara yükselebilmek için kaliteli siteler arasında yer alması için çok etkili düzenleme ve doğrulama araçları olarak tanınmaktadır. Herhangi bir hata, gözden kaçmış eksik veya yanlış kodlama gibi görsellik ve bilgilenmeyi engelleyen durumların önüne geçilmesi açısından oldukça önem arz etmektedir.

Web sitelerinin alt yapısını oluşturan html, css gibi bağlantı verileri ile internet siteleri son derece estetik ve görsel tasarımı ile karşımıza çıkmaktadır. Renk uyumundan, yazım kurallarına, sayfaların tepeden tırnağa düzenliliğinden kullanım işlevselliğine kadar tüm özellikleri alt yapısında oluşturulmaktadır. Bu oluşturulan sayfaların Google ve SEO uyumluluğu bakımından denetlenmesi ve istenilen düzenlemelere sahip olması için html validator tidy ifadesi ile bilinen denetlemelerden geçmektedir. Bu noktada url ile doğrulama, dosya yükleme ile doğrulama, doğrudan girişle doğrulama gibi seçenekler ile doğrulamalar yapılmaktadır. Hatalı ve yanlış bağlantılar veya sayfalar bu şekilde tespit edilerek sitelerin arındırılması işlemi gerçekleştirilmektedir.

Web belgelerinin html, xhtml, mathml, smıl ve benzeri kodlamaların biçimlendirme geçerliliğini denetlemektedir. Kurulan binlerce sitenin; kurulma amacı, kullanım nedenlerini, kaliteli içerik üretimi, özgün anlatım kapsamında özgün bilgilere yer vermesi gibi içeriğinde barındırdığı her noktanın html validator tidy ile doğrulanarak denetlemelerden geçmesi işlemleri yapılmaktadır. Hem daha kullanışlı sitelere sahip olunmasını hem de sürekli revize olarak son sürüm güncellemelere sahip olunmasına olanak tanımaktadır. Ziyaretçi oranının düzenli ve hızlı bir şekilde artması ile Google tarafından da beğenilen ve üst sıralara yükselme yaşayan bir site olarak tanınmanız sağlanmaktadır. Kodlamaların doğru yapılması ve bağlantıların birleşmesi ile ortaya çıkan sayfalar böylece net ve estetik görünüm sunmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan İnternette Yeni Dönem RSS başlıklı makalemizde internette yeni dönem rss hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Html Validator Tidy

  1. […] önceki yazımız olan Html Validator Tidy başlıklı makalemizde html validator tidy hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir