24 Ocak 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 0

İçerik Benzerlik Oranı

İçerik Benzerlik Oranı

            İçerik benzerlik oranı kullanabileceğiniz SEO araçları arasında sayılabilir. Bir web sitesinin kurulum amacı arama motorlarında üst sıralarda listelenerek çok daha üst sıralarda yer almasını sağlamaktır. Üst sıralarda yer almak siteye daha fazla tıklanma ortamı katacaktır. Bu da potansiyel ziyaretçilerinize çok daha kısa süre de ulaşmak anlamına gelir. Belirli SEO çalışmalarının adım adım takip edilmesi önemlidir.  Sitenizin rakiplerinizle benzerlik oranlarını inceleyerek kendi değerini çok daha iyi bir şekilde anlayabilirsiniz. Sanal dünya içerisinde her geçen gün çok daha fazla site ortaya çıkıyor. Ve rakipleriniz her geçen gün çok daha fazla artıyor. Bu nedenle çalışmalarınızı her geçen gün güncellemek çok önemli olacaktır.

Başarılı bir SEO sıralaması elde edebilmek adına, web sitelerinin özgün içeriklere sahip olması da öncelikleriniz arasında olmalıdır. Site bazında olması gereken bu özgünlük, sayfa bazında sağlandığında genel bir başarıya imza atılmış olabiliyor. Bu özellikler sayesinde sayfanız Google açısından daha otoriter görünecektir. Bu nedenle İçerik benzerlik oranı analizlerini sürekli tekrarlayarak sitenizin yerini daha da fazla öne çıkarmanız mümkün olacaktır. Bu yaptığınız raporlamalarda oranların minimum oranlarda olması başarılı olduğunuzun bir ifadesi olacaktır. Başka sitelerle kendinizi kıyaslayabilir ve çok başarılı bir şekilde çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Eğer benzerlik oranları fazla çıkarsa tehlike çanları çalmaya başlayacaktır. Bu nedenle çalışmalarınızı bu oranları baz alarak yenilemeniz sitenize fayda sağlayacaktır.

Bu alanda kullanabileceğiniz İçerik benzerlik oranı programları bulunuyor. Bu programlarda kendi sitenizin ve kontrol sağlayacağınız sitenin linklerinin karşılaştırılması yeterlidir. Programlar karşılaştırması yapılmak istenen siteyle oluşan benzerlikleri anında tespit edecektir. Özgün yazılar, resimler ve paylaşımlar yapmanız her zaman için rakiplerinizin bir adım daha fazla önünde yer almanızı sağlayacak çalışmalar olacaktır. Özellikle faydalı ve anlaşılır tarzlarda kullanıcı dostu uygulamalarla bu içeriklerin web sitelerinde yer alması da sitenizi daha önde olmasını sağlayacaktır. Yapacağınız benzerlik çalışmaları ile sitenizin kısa bir süre içerisinde benzerlik oranlarını bulabilir ve karşılaştırmalar yaparak çalışmalarınızda yeni başlıklar açabilirsiniz. Özellikle sitenizin üst sıralarda yer alması için bu çalışmalara ve kontrollere sürekli ihtiyaç duyulacaktır. 

 

Bir önceki yazımız olan Keyword Density başlıklı makalemizde ziyaretçi getiren seo çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir