1 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Joomla İçin Seo Önerileri

Joomla İçin Seo Önerileri

Joomla İçin Seo Önerileri dikkatli bir şekilde takip edilirse SEO çalışmaları açısından çok başarılı sonuçlar alınabilecek bir alan olmaktadır. Özellikle sektörel siteler bu alanda joomla kullanmaktadır. Bu alt yapı ile hazırlanan siteler için farklı alternatifler bulunuyor. Sitenizin öncelikle gidişatı hakkında çeşitli raporlamalara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için Google Webmaster Tools, Analytics, Bing Webmaster Araçları kullanılabilir. Bu alanda değerli modüller arasında Sh404Sef modülü de sayılabilir. Sitenizin kontrolünü bu şekilde ele alabilir ve canonical url yapısıı SEO uyumlu hale getirebilirsiniz. Bunun yanında keyword, description, title şekillerinde farklı modellerde kullanılabilir. 404 sayfa görünümlerine müdahale etmek te bu şekilde mümkün olabilir. En çok sorun yaşanan 301 yönlendirmelerinde de çok daha basit ve başarılı organizasyonlar yapabilirsiniz.

Ekran görüntüleri üzerinde ise genel ayarlamaları görebilir ve bu alanda kontrollerinizi yapabilirsiniz. Bu eklentinin özel ayarları da bulunuyor. Bu ayarlamaları yaparak spam riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle Joomla için SEO önerileri arasında Xmap modülüde çok önemlidir. Bu modül ile site haritanızı çok daha kısa bir süre içerisinde oluşturabilirsiniz. Hafta iki kez bu değişiklikleri Xmap ile yapılması fayda sağlayacaktır. Joomla açısından 500 kelime ve üzeri içeriklerde artı bir puan olarak değerlendirebilir. Eklentiyi indirdikten sonra eklenti yöneticisi kısmından dosyalarınızı ekleyebilir ve bu şekilde kurulumlar yapabilirsiniz.

Sunulan öneriler bunlarla sınırlı değildir. Özellikle firma resmi adı, adres, iletişim numaraları, Google haritaları Joomla için SEO önerileri arasında en gerekli optimizasyonlar arasında bulunuyor. Hizmetleri tek sayfada toplamamak gereklidir. Zenginleştirilen özgün içerikler kullanmak bu alanda çok önemli bir artı ve prestij getirecektir. Site açılış hızına önem verilmeli ve sonrasında ise sürekli yenilenen içerikler kullanmamak gerekli olacaktır. Joomla yapısı içerisinde bu tarz sürekli yenilenen kullanımlar olabiliyor. İçerik kontrolü ve yönetimi alanında oldukça kullanışlı bir program olarak SEOmoz kullanılabilir. Ücretli olmasından dolayı çok fazla tercih edilmiyor. Sayfa başlıklarının mutlaka H1 ile oluşturulması gereklidir. Joomla ayarlamaları için site adı, meta açıklamaları, meta anahtarlar, robotlar, arama motoru dostu adreslemeler de arama motoruna uygun olarak optimize edilmelidir.

 

Bir önceki yazımız olan Sayfa Uzantılarını Kaldırmak başlıklı makalemizde seoda sayfa uzantılarını kaldırmak hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Joomla İçin Seo Önerileri

  1. […] önceki yazımız olan Joomla İçin Seo Önerileri başlıklı makalemizde seoda domain bazlı seo hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir