24 Ocak 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Keyword Density

Keyword Density

Keyword Density Web sitenizdeki içeriklerde bulunan anahtar kelime yoğunluğu anlamına gelmektedir. Bir web sitesi oluştururken içeriklerin doğru hazırlanması web sitesinin popülaritesini arttırma konusunda önemli bir yere sahiptir. Keyword density de web sitenizdeki içeriklerin durumu hakkında size bilgi vermektedir. Bir içerik içerisinde anahtar kelime %2 ila %5 oranında bir yoğunluğa sahip olmalıdır. Bu yoğunluk içeriğin kelime sayısına göre değişiklik göstermektedir. Yoğunluğu doğru olarak yapılmış olan içerikler arama motorlarında daha ön planda olmanıza ve o konu hakkında güvenilir bir kaynak olmanıza yardımcı olmaktadır. Bir yazı içeriğindeki anahtar kelime yoğunluğunun ne alt seviyede kalması ne de maksimum yoğunluğun üstüne çıkması gerekmektedir. Bu sebeple içerikler hazırlanırken bu yoğunluk iyi hesaplanarak doğru şekilde yapılandırılmalıdır.

Arama motorları ziyaretçilerine en iyi sonuçları getirmeye yönelik çalışmaktadır. Bu sebeple web sitenizin içerisinde bulunan içeriklerin keyword density açısından arama motorlarının belirlemiş olduğu yoğunluk aralığına uygun olması gerekmektedir. Doğru şekilde hazırlanmış olan içerikler arama motorlarının kriterlerine uyum sağladığı taktirde web sitenizin daha ön planda yer alması kolayca sağlanmaktadır. İçerikleriniz için hedeflemiş olduğunuz anahtar kelime aramalarında ön planda olabilmeniz adına öncelikle içeriklerinizin özgün olması akabinde ise içeriklerinizde bulunan anahtar kelime yoğunluklarının arama motorlarının beklentilerine uygun olması gerekmektedir. Bu dengenin kurulması ile beraber siteniz ilgili aramalarda ön planda çıkarak ziyaretçilerin ilgisini çekecek ve dolaylı olarak web sitenizin itibarı da günden güne artacaktır.

WEB SİTESİ İÇERİKLERİNDE ANAHTAR KELİMELERİN ÖNEMİ

Web sitelerinin tanıtımlarının iyi yapılmasında SEO çalışmaları oldukça önemli bir yere sahiptir. SEO çalışmaları içerisinde ise keyword density oldukça önemli bir yere sahip olması ile dikkat çekmektedir. İçerikler hazırlanırken belirlenen anahtar kelimelerin doğru yoğunluk oranında içerik içerisinde bulunması sitenizin gelişmesi açısından tek başına kesinlikle yeterli değildir. Bu belirlenen anahtar kelimelerin hem cümle içerisinde anlamlı şekilde bulunması hem de içeriğin bütününde okuyucuların anlayacağı şekilde anlam bütünlüğüne sahip olarak bulunması gerekmektedir. Özgün ve anlamlı içerik ve anahtar kelime yoğunluğu şartını yerine getirmiş olan içerikler arama motorlarında ön planda olmayı başararak ziyaretçilerin daha sık gözüne çarpmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Kurallı URL URL Canonicalization başlıklı makalemizde ziyaretçi getiren seo çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.         

One response on “Keyword Density

  1. […] önceki yazımız olan Keyword Density başlıklı makalemizde ziyaretçi getiren seo çalışmaları hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir