16 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Kullanıcı Deneyimi

Kullanıcı Deneyimi

Kullanıcı Deneyimi kurduğunuz web sitesinde başarı elde etmek için her adımda etkin çalışmaların bütünlük sağlaması gereklidir. En önemli kriterlerden biri kullanıcı deneyimi olmaktadır. Markanızın hedef kitlenizle bir etkileşim süreci bulunur. Bu sürecin tamamı için geçerli olacak kullanıcı memnuniyeti hızla artan bir satış grafiği oluşturacaktır. Sadece sitede ziyaretçilerinizi etkileyerek ürün satmak anlamında kullanıcı memnuniyeti tarif edilmez. Ürünün teslimi hatta iade durumunda tekrar gönderimine kadar geçen süreçte memnuniyetin oluşması çok avantajlı bir referans ortaya çıkaracaktır. Kullanıcıların memnuniyetini sağladığınızda şirketinizin karlılığını doğrudan etkilenecek ve artış gösterecektir. Tüketicilerin talepleri her geçen gün artmakta ve kişiden kişiye bile farklılaşabilmektedir. Bireysel bazda istek ve talepleri göz önünde bulundurarak kullanıcılara memnuniyet oluşturacak hizmetler sunulacaktır.

Piyasa içerisinde birçok firmanın klasik yöntemler kullandığını düşünecek olursak, önem verdiğiniz kullanıcı deneyimi markanızı rakiplerinizin içerisinde öne çıkaracak bir adım olacaktır. Genel olarak baktığımızda pazarlama sektörü içerisinde bir rekabet bulunur. Markalar her zaman rakiplerinin önüne geçmeye çalışır. Çeşitli stratejiler kullanılır ve ilk satışlarda başarılı olmak çok önemlidir. Kullanıcıların memnuniyetini referans olarak kullanmak, kulaktan kulağa reklam metodu olarak değerlendirilebilir ve viral bir başarı ortaya çıkaran en etkin yöntemler arasında yer alır. Kullanıcı memnuniyeti için her aşamada farklı olmalı ve kullanıcı dostu uygulamalar sunarak sorunsuz satışlar yapabilmelisiniz.

Mobil teknoloji günümüzde kullanım oranı gittikçe artan bir platform olmakta ve online alışverişlerde de oldukça fazla kullanılmaktadır. Web sitelerinin mobil cihazlara uyumlu olması bu alanda çok önemli ve kusursuz bir kullanıcı deneyimi için etkin bir web sitesi tasarımına sahip olmanız gereklidir. Bu alanda kullanıcı deneyimi artırabilmek için öncelikle A/B test verileri oluşturmalı ve değerlendirmeler, analizler yaparak kendinizi sürekli geliştirebilirsiniz. Bu şekilde yaşanan aksaklıkları tespit edebilir ve karmaşık bölümleri tekrar düzenleyebilirsiniz. Dönüşüm oranları çok önemlidir. Sitenizi günlük 100 kişi ziyaret ediyor ve 3 kişi alışveriş yapıyorsa, artan kullanıcı memnuniyetinin alım yapan kişi oranını da artıracağını görebilirsiniz. Kısa dönemde etkili bir strateji olarak verimli sonuçlar alabilirsiniz. Kullanıcılarınızı kaybetmemek adına mutlaka sitenizde iyi bir tecrübe edinmeleri gereklidir. Bunun içinde sorunsuz ve kaliteli bir deneyim sunarak kullanıcıların sitenizde sürekli müşteri olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Gerçek Zamanlı Penguen Algoritması başlıklı makalemizde google reel algoritma ve gerçek zamanlı penguen algoritması hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Kullanıcı Deneyimi

  1. […] önceki yazımız olan Kullanıcı Deneyimi başlıklı makalemizde Seo ve kullanıcı deneyimi hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir