5 Mayıs 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Kurumsal Seo Çalışması

Kurumsal Seo Çalışması

Kurumsal Seo Çalışması google gibi pek çok arama motorunda ilk sırada yer alabilmek için yapılan çalışmalar bütünüdür. Küreselleşen dünyada artık neredeyse her işin internet üzerinden yapıldığı düşünülürse kurumsallaşmak adına bir web sitesi tasarlanmalıdır. Bazı sektörlerde üretici sayısının fazla olması sebebi ile de rekabet ortanı daha hareketlidir. Bu ortamlarda iyi tasarlanmış bir web sitesinin tutunabilmesi için iyi bir kurumsal SEO çalışması yapılmalıdır. Bu sayede pek çok kişi tarafından web sitesinin tanınmasına olanak sağlanmış olur.

Kurumsal SEO çalışması için öncelikle bu işi gerçekten iyi bilen bir ekip ile ya da uzman ile çalıştığınıza emin olmalısınız. Çünkü bazı SEO çalışmaları oldukça kısa sürede iyi sonuçlar getiriyor gibi görünse de kısa vadede arama motorunda sıralamada ani düşüşler yaşanabiliyor. Kurumsal Seo çalışmalarında mutlaka iyi hazırlanmış bir web sitesine sahip olmak gereklidir. Site içi navigasyonu olan sürekli yeni bilgiler eklenerek güncellenen bir web sitesi arama motorları tarafından ziyaretçiler için yararlı görülerek siteyi üst sıralara çıkaracaktır. Bunun yanı sıra site içerisinde kullanılmakta olan içeriklerde kullanılan anahtar kelimelerinde oldukça dikkatli seçilmesinde fayda vardır. Bunlar site içi seo çalışmalarıdır.

Kurumsal SEO çalışması hizmetlerimiz arasında site için seo çalışmalarının yanı sıra web sitesinin teknik eksikliklerini giderici çalışmalar, seo dışı çalışmalar, web sitesinin çalışma hızı gibi başlıklar bulunur. Arama motorları genellikle yavaş çalışan bir web sitesi ile uğraşmak istemezler o neden ile web sitesinin iyi bir teknik alt yapıya sahip olması gerekir. Bunun dışında sitenin mobil uyumlu olması da SEO çalışmalarında oldukça önemlidir. Site dışı Seo çalışmalarında en çok etkili olan çalışmalar ise web sitesinin başka web siteleri tarafından öneriliyor olmasıdır. Web sitesinin başka bir siteden banclink alması arama motorunda üst sıralarda yer almak adına oldukça iyi bir çalışma olmak ile birlikte arama motorunu kandırmanın kolay olmadığını da hatırlatmakta yarar var. Örneğin yeni kurulmuş bir web sitesinin sürekli banclink alması arama motorunu kuşkulandıracaktır bu da web sitesinin banlanmasına sebep olur. Tüm bu hizmetleri işi bilen bir ekipten almalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan Meta Keywords başlıklı makalemizde meta keywords hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Kurumsal Seo Çalışması

  1. […] önceki yazımız olan Kurumsal Seo Çalışması başlıklı makalemizde kurumsal seo çalışması hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir