17 Şubat 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Oyun Siteleri Ve Seo Yöntemleri

Oyun Siteleri Ve Seo Yöntemleri

Oyun Siteleri Ve Seo Yöntemleri son dönemlerde ön çıkan konuların başında geliyor. Çünkü yapılan araştırmalarda arama motorlarında en çok oyun kelimesinin arandığı görülüyor. Bu nedenle de oldukça aktif olan bu kelimeleri doğru alanlarda kullanarak yüksek gelirler kazanmak mümkün olabiliyor. Ülkemizde flash tabanlı oyun siteleri bu bağlamda çok fazla öne çıkıyor. Dikkat edilmesi gereken birkaç başlık sayesinde de çalışmalarınızı yükselen grafiklerde sonuçlar elde edebilirsiniz. Öncelikle bu alandaki kullanıcılar genellikle çocuklar, bu nedenel de tasarımların kolay olması çok önemlidir. Anlaşılır ve sade tasarımlar hazırlandıktan sonra ise sitenin hız bakımından performansını kontrol etmekte çok önemlidir. Çünkü kullanıcıların beklerden kaybettikleri her saniye sıkılmalarına ve sitenizden uzaklaşmalarına neden olabilir.

Reklam alanında çok abartıdan kaçınmak gerekli ve olabildikçe kullanıcılarınızı rahatsız etmeyecek büyüklüklerde reklam kullanımına önem vermeniz gereklidir. Bu alanda Oyun siteleri ve seo yöntemleri içerisinde ücretsiz oyun hakkı verilmelidir. Özellikle yorum yapabilme gibi özellikler kullanarak site içerisinde oyuncuların daha aktif olmasını sağlayabilirsiniz. Bu da sitenizin ziyaretçilerinin süreklilik kazanmasını sağlayacaktır. +18 oyunlara yer vermemeli ve özellikle çocukların ahlaki gelişimlerini etkileyecek oyunlara yer vermemekte önemli olacaktır. Bunun için de içeriklerinizi ince eleyip sık dokuyarak hazırlamanız gereklidir. Tasarım alanında çocuklara hitap eden renklere ver verebilir ve özellikle domain ismi seçerken oyun ya da oyunlar isimlerinin çok fazla kullanılmasına da özel gösterilmelidir.

W3C standartlarınızın olması ve kodlamanın da özgün bir şekilde yapılması da önemlidir. Arama motorları tarafından bu kriterlere önem verilmektedir. Oyun sayfalarındaki açılış hızı hata bekleme sayfalarında hızda kullanıcılarınızın sitede kalma sürelerini etkileyecektir. Bir oyun seçildiğinde alt kısmında benzer içerikli oyunlara hatta sağ ve sol alanlarda da farklı oyunların akmasını sağlayarak kullanıcının daha uzun süre sitenizde kalmasını da sağlayabilirsiniz. Bu alanda Oyun siteleri ve seo yöntemleri içerisinde önemli bir özellikte kendinizi geliştiren dinamikliğe sahip olmak olacaktır. İki günde bir ya da her güncellemeler yaparak ta sitenizdeki ziyaretçi trafiğiniz etkileyecek kullanımlar elde edebilir ve hedeflediğiniz başarıya çok daha kısa bir süre içinde ulaşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Sektrörel Seo İnfografigi başlıklı makalemizde oyun siteleri ve seo yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Oyun Siteleri Ve Seo Yöntemleri

  1. […] önceki yazımız olan Oyun Siteleri Ve Seo Yöntemleri başlıklı makalemizde oyun siteleri ve seo yöntemleri hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir