24 Mayıs 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 3

Profil Backlink

Profil Backlink

Profil Backlink olarak ifade edilen backlink türünün önemli oranda fayda sağlaması için uyumlu bir şekilde alımlar yapılması gereklidir. SEO çalışmalarında siteler tarafından sıklıkla kullanılan bir işlem olmasından dolayı tercih edilen profil backlink, aynı zamanda birtakım spamlı işlemlerinde gelmesinde etkili olabilmektedir. Bundan dolayı SEO anlamında profesyonel hizmet sağlayan uzmanlar tarafından pek yararlanılan bir işleyiş olmadığı da bilinmelidir. Ancak forumlar üzerinden alınması çok düşük seviyelerde kalmakla birlikte sosyal medya sayfalarından alınması mümkün olabilmektedir. Genel itibariyle birçok bilinmeze sahip olan forumlar üzerinden profil backlinklerin alınması önerilmemektedir.

Sitenin çok daha kalitesi olması için yapılan birtakım link alımlarından bir tanesi olan profil backlink işlemi kolay olması yönüyle de tercih edilmektedir. Bununla birlikte birçok işlemden farklı olarak ücretsiz olması da kullanım açısından önemlidir. Sosyal medya üzerinden oluşturulan sayfa için alınan profil backlink işlemi hakkında kısmında bulunmaktadır. Yapılacak işlemde sosyal medya hesabı ile internet sitesinin aynı konu üzerinde olması önem taşımaktadır. Farklı bir sektörde yer alan site için yapılan profil backlink işleminde kullanılan sosyal medya hesabın çok farklı bir alanda olması etki oranını da düşürmektedir. Fayda kazanılması için sosyal medya hesabı ile internet sitenin aynı hizmet sunumu gerçekleştirmesi önem taşımaktadır. Forumlar üzerinden yapılacak işlemlerde ise daha çok yabancı siteler kullanılmaktadır. Bu durumda çeviri hatası alınmasını beraberinde getirmektedir. Özellikle birkaç dakika içinde alınan binlerce farklı backlink işleminden dolayı sitenin kalite açısından düşmesine sebebiyet verilmektedir. En değersiz forum sayfaları olarak da bilinen profil backlink işlemlerinde birtakım özellikler etki oranını düşürmektedir.

Güncellenen içeriklerin olmaması ve site içi linkleme değerinin oldukça düşük olması bunların başında gelmektedir. Buna ilave olarak da site haritasının değer düşüklüğü söylenebilir. Bu sayfaların çok daha etkisiz bir duruma gelmesinden dolayı tercih edilme oranı da giderek zayıflamaktadır. Forumların üzerinden yapılması istenen profil backlink işlemleri ile sitenin sahip olduğu değerlerin kaybedilmesi de söz konusu olabilmektedir. Bundan dolayı faydadan çok zarara sahip olma durumuna gelen bu işleyiş önerilmemektedir. Etki oranı düşük olduğu gibi hata verilmesi durumlarında sitenin sakıncalı duruma düşmesine neden olmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Seo Uyumlu Tanıtım Yazısı başlıklı makalemizde seo uyumlu tanıtım yazısı hakkında bilgiler verilmektedir.

3 responses on “Profil Backlink

  1. […] önceki yazımız olan Profil Backlink başlıklı makalemizde profil backlink hakkında bilgiler […]

  2. Fotoğrafçı Onur ÖZER dedi ki:

    merhaba, örnek site listesi paylaşır mısınız acaba elinizde varsa?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir