17 Mayıs 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Profil Baclink Fiyaskosu

Profil Baclink Fiyaskosu

Profil Baclink Fiyaskosu son aylarda sıklıkla meydana gelebilmektedir. SEO işlemlerinin birçok aşamasında meydana gelen yararların aksine önemli bir kayıp yaşattığı bilinmelidir. Bundan dolayı faydalı olmasından ötürü yapılan profil backlinkler, sitelerin sahip olduğu kalite ile ters orantılı olmaktadır. Çeşitli forumlara üye olunmasından sonra profil ayarları üzerinden alınmakta olan bir adet link ile sınırlı kalan profil backlinklerin SEO işlemleri üzerinde herhangi bir katkısı yoktur. Bunun en önemli etkisi ise profil sayfaların özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Oldukça önemsiz sayfalar olarak da nitelendirilen profil sayfalarından alınan linklerin bir önemi bulunmamaktadır. Çok kısa sürede yapılması mümkün olduğu gibi faydası bulunmayan bu işlemler, aynı zamanda spam unsur olarak da değerlendirilmektedir. Bundan dolayı sitenin zarar görebilme ihtimali yüksektir.

Hiçbir SEO katkısı sunmamasının yanında zararlı etkilere sahip olmasından dolayı kullanımı önerilmemekle birlikte uzak durulması da daha faydalıdır. Birçok profil sayfasının bulunduğu forum sayfalarının büyük bir bölümü yabancı içeriklidir. Bundan dolayı link alınma durumlarında dahi çeviri hatalarının oluşması söz konusudur. Profil backlink fiyaskosu olarak beliren bu durumlardan dolayı birçok sitenin filtreye girme riski dahi vardır. Özellikle sadece tek bir kelime üzerinden alınan backlinklerden dolayı 2 yaşını doldurmayan siteler büyük kayıplar yaşamaktadır. Yapılacak işlemlere göre ayrımlar olsa da sağlanılan imkanlar ölçüsünde sunulan kaliteli link seçeneklerine yönelmek çok daha mantıklıdır. Yapılacak profil linklerinden gelecek faydanın kısıtlı bir şekilde kalması ve SEO üzerinde hiçbir olumlu etkiye sahip olmaması kullanımı da gereksiz kılmaktadır.

Kaliteli bir site oluşturulmasında kaydedilen aşamaların zarar görmemesi için birçok farklı SEO programı kullanılmaktadır. Önleyici ve engelleyici etkiye sahip bu programların önemli bir bölümü spam kaygısı ile yapılmaktadır. Ancak profil backlink fiyaskosu ile sebep olunan spamlardan dolayı telafisi imkânsız zararların ortaya çıkması mümkün olabilmektedir. Bundan dolayı yapılacak işlemlerden önce karar verilmesi gereklidir. İnternet sitesinin filtreye girmesi halinde önemli bir kayıp yaşayacağı gibi, çıkabilmesi içinde birtakım çalışmaların titizlikle yürütülmesi şarttır. Bu durumda önemli bir zaman kaybını da beraberinde getirmektedir. Siteler için önemli olan imaj kaybının telafisi ise çok daha zor olabilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan SEO Çalışmasının Trafiğe Etkisi başlıklı makalemizde seo çalışmasının trafiğe etkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Profil Baclink Fiyaskosu

  1. […] önceki yazımız olan Profil Baclink Fiyaskosu başlıklı makalemizde profil backlink fiyaskosu hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir