30 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Resimlerin Seo Açısından Önemi

Resimlerin Seo Açısından Önemi

Resimlerin Seo Açısından Önemi konu başlığı içerisinde birkaç özellik ayrı ayrı ele alınabilir. Bunlar arasına Google görsel arama trafiği içerisinde yer vereceği için avantaj olmasını ilk sırada sayabiliriz. GörSsel arama özelliği arama motorların en çok kullandığı özellikler arasında yer alıyor. SEO çalışmaları içerisinde ziyaretçi sayısını artırmaya yönelik çalışmalarda mutlaka görsel içeriklerin önemi çok fazladır. Üst sıralara çıkabilmek için en çok kullanılan özellikler arasında yer alıyor. Makaleler hazırlarken mutlaka ilgili görsellerin kullanılması oldukça fazla avantaj getirecektir. Her zaman için görsel özellikler ziyaretçilerin bilgi almasında daha etkilidir. Açıkladığınız konuyu görüntülerle destekleyerek daha faydalı kullanımlar elde edebilirsiniz.

Bunun yanında site içi SEO’ya katkı sağlayabilmek adına da görseller çok önemlidir. Makalelerde en az bir görsel kullanılması avantaj sağlayacaktır. Kullanıcıya bu şekilde daha fazla fayda sağlayabilirsiniz. Google tarafından da Resimlerin SEO Açısından Önemi oldukça fazladır. Arama motoru algoritmaları bu kriterleri baz alarak resim içeren makaleleri daha üst sıralarda listeleyecektir. İçeriklerinizin eklediğiniz resimlerle çok daha dikkat çekici bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde düz bir metin olarak içerikler hazırlamak yerine daha okunurluğu yüksek resimlerle desteklenmiş içerikler hazırlayacak SEO çalışmalarınızın daha başarılı olmasını sağlayabilirsiniz. Genel olarak baktığınızda ise resimlerin makalelerinizi çok daha okunur ve anlaşılır olmasını sağladığını görebilirsiniz. Bir makale içerisinde ilk olarak dikkat çeken her zaman için resimler olacaktır.

Bu da makaleniz hakkında okuyucuya ilk izlenimi vermek olarak değerlendirilebilirsiniz. Milyonlarca aynı konu üzerinde bilgiler sunan web sitelerinin bulunduğunu online bir ortamda yaptığınız SEO çalışmaları ile okuyucuyu siteye çekmeyi başardıktan sonra içerik oluştururken yapacağınız hatalarla sitenizden uzaklaştırmak en büyük bahtsızlık olacaktır. Bu alanda da Resimlerin SEO Açısından Önemi bu açıdan değerlendirildiğinde çok önemlidir. Konu ile ilgili olarak bulduğunuz görseller içeriğin daha da iyi anlaşılmasını sağlayacak etkiler bırakacaktır. Görsel objeler her zaman için daha fazla akılda kalır. SEO çalışmalarınızda da mutlaka içerikler oluştururken resimli makale kullanımlarına özen göstermek çalışmalarınızı hep bir adım öteye taşımanıza yardımcı olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Seo Etkinliği başlıklı makalemizde seo etkinliği hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Resimlerin Seo Açısından Önemi

  1. […] önceki yazımız olan Resimlerin Seo Açısından Önemi başlıklı makalemizde resimlerin seo açısından önemi hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir