17 Şubat 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 0

Sektrörel Seo İnfografigi

Sektrörel Seo İnfografigi

Sektrörel Seo İnfografigi ile yapılan analizler SEO sektöründeki çalışmalar hakkında farklı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Yapılacak bu analizler için çeşitli sosyal medya mecraları, webmaster forumları ve SEO bloglarına yer verilmiş ve sonuçlar bir arada toparlanmıştır. Yapılan bu anketlerdeki sonuçlar incelendiğinde arama motoru pazarlaması, arama motoru optimizasyonlarının da gerisinde kalmıştır. Yapılan araştırmalarda SEO çalışmalarının öne çıktığını söyleyebiliriz. E- ticaret siteleri sosyal medya optimizasyonlarını çok fazla kullanmakta, bu alanda da bu kullanımların sağladığı geniş avantajlar öne çıkmaktadır. Analiz sonuçlarında bu sonuçlar çıksa da esasında bu mecraların kullanımlarının ve entegrasyonlarının çok daha fazla kullanılması gerekliliği unutulmamalıdır. Milyonlarca aktif kullanıcısı olan bu tür alanlarda yapılacak reklam çalışmaları çok hızlı bir satış ivmesine ulaşmanızı sağlayabilir.

Genel olarak yüzdelik oranlarla bir değerlendirme yapıldığında SEO hizmetlerinin yüzde 40’lık kısmının firmanın içinde yapılmasının yanında yüzde 60’lık bir kısmının ise firma dışında yürütüldüğü de görülmektedir. Çünkü her ne kadar tasarım, içerik ve kullanım alanında çok başarılı bir sitenizde olsa site dışında tanıtımlar yeteri oranlarda yapılmadığında kimsenin çalışmalarınızdan haberi olmayacaktır. Bu alanda Sektrörel seo infografigi araştırmalarında da bu gerçekleri destekleyecek sonuçlar gün yüzüne çıkıyor. Bu sektör içerisinde uzmanlık çok önemli, deneyimli olan uzmanlar çok başarılı SEO çalışmaları yürütebiliyor.

Yapılan Sektrörel seo infografigi anket çalışmalarında ise farklı sonuçlarda değerlendirmeler arasında yer alıyor. Ankette tek seferde elde edilen ilerlemelere göre düzenli ilerlemelerin daha fazla tercih edildiği de görülebilir. Bunun yanında SEO uzmanlarına ya da firmalarına güvenmek için bireylerin araştırmalar yaptığı da öne çıkmaktadır. Özellikle raporlama içeriğine çok fazla önem veriliyor. Sık sık raporlama yapmak yerine etkin bir analizin yapılması çok daha değerli olarak görülmektedir. Firma seçerken web sitesi sahiplerinin dikkat ettiği dört önemli kriter bulunuyor. Bunlar arasında kalite öncelikli özellik olurken güven ikinci sırayı alıyor. Fiyat ve referans özellikleri de dikkat edilen diğer başlıklar arasında yer alıyor. Ankette katılımcılar SEO kitapları okumadıklarını da belirtiyor. Bunun yanında SEO konusunda ayrıntılı bilgi sahibi olanların oranı da oldukça az olmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Seo İçin Ssl Sertifikasının Önemi Ve Kullanımı başlıklı makalemizde oyun siteleri ve seo yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir