16 Ocak 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Seo Analiz Çalışmaları

 

Seo Analiz Çalışmaları

Seo Analiz Çalışmaları yaparak web siteniz için daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Sitenizin arama motorlarındaki sırası, anahtar kelimelerle uyumluluğu ve sektörünüzdeki diğer firmaların hangi çalışmalarla hangi başarıları elde ettiğini de analize ederek elinizde sağlam veriler elde edebilirsiniz. Bu alanda en dikkat etmeniz gereken alan site içi SEO analizleri olacaktır. Yapacağınız bu raporlamalar sayesinde sitenizin içyapısındaki aksaklıkları çok daha başarılı bir şekilde takip edebilirsiniz. Özellikle geniş alt yapıları bulunan siteler için bu SEO çalışmaları çok önemlidir. Ciddi emekler gerektiren bu projeler için yapılacak analizlerin hayati önemi bulunacaktır. Kullanılabilecek özelleştirilmiş araçlar sayesinde bu çalışmaları çok daha sonuç odaklı bir şekilde yürütebilirsiniz.

Site içerisindeki çalışmalara önem verdiğiniz kadar site dışı SEO çalışmalarına da çok fazla önem vermeniz gerekiyor. Sosyal medya optimizasyonları site dışında yürütülebilecek en başarılı SEO analiz çalışmaları arasında yer alıyor. Özellikle alexa puanlamasını öğrenmek çok fazla fayda sağlayacaktır. En başarılı SEO çalışmalarının temelinde özgün içerik ve doğru anahtar kelime seçimi yer alıyor. Bu nedenle periyodik olarak yapacağınız analizlerle sitenizin anahtar kelime oranı hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Sunucu seçimlerine dikkat etmeli ve aynı ülkede bulunan sunucular arasında seçimler yaparak daha hızlı kullanımlar elde edebilirsiniz. Ancak sunucularınızın da zaman içerisinde performansının ve durumunun net bir şekilde değerlendirilmesi gereklidir.

Bu analizlerin ardından sitenizin açılış hızının ölçülmesi için performansa dayalı SEO analiz çalışmaları yapılması gereklidir. İç dosyalarınızın performansını takip ederek aksamaların olmasına fırsat vermeden web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmesini sağlayabilirsiniz. Teknik alanda da analizlerin yapılması gereklidir. Bunun yanında mobil kullanımlara ayrı bir önem vermelisiniz. Günümüzde online çalışmaların bir çoğunun mobil alanlar üzerinden sürdürüldüğünü görebiliriz. Her platforma uygun olan bir site her alanda rakiplerinizin önüne geçebilecek özellikler içerecektir. Bu nedenle sitenizin mobil uyumluluk başlığındaki analizlerinin sıkça yapılarak oluşabilen aksaklıkların çok daha hızlı bir şekilde giderilmesi SEO çalışmalarında eksi durumların oluşmasının önüne geçecektir. Bu alanda web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer alması için öncelikli bütünlük arz eden SEO çalışmalarına öncelik vermeli, ardından da gerekli analizlerle bu çalışmaların sürdürülebilir olmasını sağlamanız gereklidir.

 

Bir önceki yazımız olan Seo Uzmanları başlıklı makalemizde ziyaretçi getiren seo çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Seo Analiz Çalışmaları

  1. […] önceki yazımız olan Seo Analiz Çalışmaları başlıklı makalemizde ziyaretçi getiren seo çalışmaları hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir