13 Şubat 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Seo Araştırması

Seo Araştırması

            SEO araştırması, yapılırken belirli teknikler, stratejiler ve yöntemler takip etmek gereklidir. Hedef belirlerken doğru anahtar kelime kullanımı da çok önemlidir. Anahtar kelime araştırmaları yaparken Google üzerinde sorgulama kelimeleri hakkında analizler yapabilirsiniz. Hedef kelimenizi arama satırına yazdığınızda en çok aranılan kelimeleri ilk sıralarda arama motoru size önermektedir. Bu önerileri dikkat almakta fayda var. Hedefli müşteriler elde edebilmek için Long Tail SEO teknikleri kullanılabilir. Bunun için anahtar kelime planlayıcı araçlar kullanabilirsiniz. Özellikle Google Suggest tekniği ile uzun anahtar kelime aramalarını listeleyerek daha amacınız ile doğru orantılı kullanımlar elde edebilirsiniz. Bu planlayıcılar aylık aranma hacmini baz alarak filtrelemeler yapar.

Bu tür servislerin genel olarak İngilizce olduğu görülmektedir. Bu nedenle İngilizcenizi geliştirmekte bu alanda fayda getirecektir. Bu alanda SEO araştırması yaparken farklı program özellikleri kullanılabilir. Anahtar kelime seçiminde kullanılan Übersugest programı içerisinde harf eklenerek daha geniş listeler sunulabilir. Kendi anahtar kelimelerinizi belirlemenizin yanında rakip anahtar kelimeleri analiz etmekte çalışmalarınıza sonuç odaklı şekilde yön verecektir. Kendi sektörünüz içerisinde belirlediğiniz ilk sitelerin anahtar kelimelerini takip edebilir ve açıklamalarını not ederek, başarı stratejilerini planlarınıza dahil edebilirsiniz. Özellikle Lonf tail aramalarda bu tür analizler çok önemli faydalar sağlayacaktır. Site içinde yapacağınız SEO çalışmaları kadar site dışında uygulamanız gereken SEO çalışmaları da bütünün bir parçası olduğundan çok önemlidir.

Bir döneme kadar tüm SEO çalışmalarının merkezinde anahtar kelime araştırmaları yer almakta idi. Ancak değişen algoritmalar yenilenen SEO araştırması çalışmalarını ortaya çıkarabiliyor. Anahtar kelime kullanımı hala çok önemli olmakta, ancak SEO çalışmaları bir bütün olarak sürdürüldüğünde siteye başarı sağlamaktadır. Bunun için öncelikli özellikler arasında SEO uyumlu makale yazımı geliyor. Özünde özgün ve faydalı içerikler bulunan yazılar SEO dostu makaleler olarak tercih edilmektedir. Bunun yanında seçtiğiniz ideal anahtar kelimenin kullanım oranlarının da doğru ölçülerde olması fayda getirir. Etiket kullanımı da çok önemli olmakta, ancak bir SEO çalışmasının başarıya ulaşmasındaki temel, hedef belirleme kullanımlarıdır. Sitenizin kurulum hedefine uygun olarak başlatılacak uyumluluk çalışmaları, doğru adımlar takip edildiğinde istenilen sonuçları verecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Arama Motoru Optimizasyonu başlıklı makalemizde arama motoru optimizasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Seo Araştırması

  1. […] önceki yazımız olan Seo Araştırması başlıklı makalemizde seo araştırması hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir